Ajax B 2007/2008
wz

Home     Aktuálně     Kádr     Statistika     Fotogalerie     Historie     Rekordy     Divize     Okres    Béčko     Základna     Turnaje     Vzkazy

Sezona 2007/2008

V této sezoně jsme na podzim navázali na zlepšené jaro 2007, ve druhé části sezony jsme už byli nejlepším týmem soutěže, bohužel ani finiš v neuvěřitelně vyrovnané tabulce na titul nestačil. Skončili jsme na 4. místě se ztrátou pouhých dvou bodů na vítěznou Jamajku (právě s ní jsme oba zápasy prohráli, což rozhodlo).

Nový Kramolín B-Ajax B 0:0, Nový Kramolín A-Ajax B 0:5 kontumačně

Závěr sezony jsme zakončili rozpačitou bezgólovou remízou s béčkem Kramolína, na velice nerovném hřišti se nám nedařilo kombinovat a nevycházela nám koncovka. Áčko domácích se nedostavilo, a tak jsme si za druhý zápas připsali tři kontumační body bez boje.

Sestava: Paul st. - Zedník, V. Steinbach, Kaufner, Paul ml. - Russ, M. Gust, Morkes.

15. června - hřiště Domažlice (umělá tráva) - okres I. třída
Bomber Domažlice B-Ajax B 4:6 (2:3)

Branky Kalčík 3, Russ 2, Zedník
Měli jsme výborný vstup do utkání, po necelých deseti minutách jsme vedli 3:0. Jenže pak jsme z nepochopitelných důvodů polevili, Bomber do poločasu snížil na rozdíl jediného gólu a po změně stran vyrovnal. Kuba Russ pak dal čtvrtý gól, ale soupeř vyrovnal. Zdálo se, že utkání skončí remízou, ale osud utkání vzal do rukou David Kalčík. Nejprve šikovně rozehrál roh tak, že trefil soupeřova obránce a byl z toho vlastní gól. Domácí pak hráli power-play, míče se ale zmocnil V. Steinbach, přihrál D. Kalčíkovi, který střelou do prázdné branky pečetil naše vítězství.

Jamajka Domažlice-Ajax B 4:1 (1:0)
Branka Kalčík
Dlouho jsme hráli takticky velmi dobře, i v oslabené sestavě jsme si vytvořili několik šancí, vše ale zlomil inkasovaný gól. Ve druhém poločase jsme se neúspěšně pokoušeli o zvrat a dostali jsme góly z protiútoků. Na 3:1 snížil D. Kalčík, pak byla hra na několik minut přerušena pro krupobití, ale ani to nás neprobralo. Šance na první místo v okresní lize je po této porážce už prakticky nulová.

Sestava: Paul st. - Kaufner, V. Steinbach, Zedník - Russ, Kalčík, Budín

7. června - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-FC Mnichov 9:1 (5:1)

Branky Morkes 4, Mlnařík 2, Kalčík, V. Steinbach, Kaufner
Soupeř nastoupil jen s pěti hráči do pole. První gól utkání vstřelil po průniku na pravé straně V. Steinbach, pak ale hosté srovnali. Bylo to z jejich strany vše, poté totiž o sobě dal vědět navrátilec o sestavy R. Morkes a dvěma góly upravil na 3:1. Od té chvíle jsme měli vše pod kontrolou, Mnichovští už víceméně přestali hrát a druhá půle byla jen formalitou, během níž jsme spoustu dalších šancí spálili.

Ajax B-FC Holýšov 5:2 (1:2)
Branky Russ 3, V. Steinbach, Mlnařík
Náš tradiční průvodce okresními zápasy se proti nám jako obvykle sešel v početnější sestavě, a tak nás čekal přece jen tvrdší oříšek. V první půli jsme se dostali do vedení gólem J. Russe, který ve druhém zápase už přece jen rozběhal kocovinu a začal plnit svou úlohu v týmu - střílet góly. Jenže pak jsme dvakrát zaváhali a umožnili Holýšovu otočit skóre. Trochu jsme znervózněli, ale po hned obrátce jsme předvedli atomovou smršť. Nejprve J. Russ střelou z přímého kopu vyrovnal, pak P. Mlnařík "šouráčkem" upravil na 3:2. O několik minut později jsme rozehrávali nepřímý kop, P. Mlnařík přihrál V. Steinbachovi, který obstřelil brankáře a vedli jsme o dva góly. Poslední slovo měl J. Russ, tvrdou střelou stanovil na konečných 5:2.

Sestava: Paul st. - Paul ml., Kaufner, V. Steinbach, Zedník - Kalčík, Morkes, Russ, Mlnařík

1. června - hřiště Domažlice (umělá tráva) - okres I. třída
Bahňáci Kdyně-Ajax B 2:6 (1:3)

Branky Vachtl 2, Kalčík, Žáček, V. Steinbach, Russ
Domácí nastoupili jen se čtyřmi hráči do pole, přesto podali bojovný výkon, a pokud jim stačily síly, snažili se nám znepříjemnit život. Od gólu na 3:1 ale bylo víceméně jasné, že bychom zápas neměli ztratit.

RSC Pronic zanic Domažlice B-Ajax B 6:2 (2:0)
Branky Russ 2
Domácí zahájili útočně a v úvodu se dostali do několika šancí a trefili i tyč. Pak se hra vyrovnala, ovšem soupeř se ujal vedení z přímého kopu z velké dálky a pak potrestal chybu v obraně. Ve druhém poločase jsme dostali třetí gól, ale po velkém tlaku jsme snížili na 3:1 a v závěru ještě na 3:2. Ovšem poslední minuty utkání jsme vůbec nezvládli.

Sestava: Paul st. - Paul ml., Kaufner, M. Gust, Zedník, V. Steinbach, Mlnařík - Žáček, Vachtl, Kalčík, Russ, Šimka

24. května - hřiště Čermná (tráva) - okres I. třída
brankář Honza Paul

Čermná-Ajax B 0:1 (0:1)
Branka P. Král
Museli jsme před zápasem poněkud improvizovat, protože v sestavě jsme měli pouze jednoho klasického útočníka, Davida Kalčíka. A tak se k němu do útočné řady posunuli obránci Honza Paul ml., Petr Král a náhradní brankář A mužstva Pepík Homolka. Vycházeli jsme tedy z poměrně úporné obrany, ale když jsme zaútočili, dokázali jsme být nebezpeční. Gól vstřelil v 15. minutě po krásné přihrávce Petra Mlnaříka z levé strany Petr Král. V prvním poločase ještě nastřelil Viktor Steinbach tyč, ale i domácí měli několik šancí.
Ve druhé půli jsme se soustředili na obranu ještě víc, v závěru jsme se už jen bránili, ale těsné vedení jsme udrželi.
Výborný výkon podal v brance Honza Paul st. (na snímku), který po delší době zase udržel nulu.

Sestava: Paul st. – Mlnařík, Steinbach, Kaufner, Zedník – P. Král, Kalčík, Paul ml., Homolka.

17. května - hřiště Domažlice (umělá tráva) - okres I. třída
Švédská trojka B-Ajax B 6:8 (4:5)

Branky Vachtl 4, Žáček 2, Kalčík, vlastní
Utkání o první místo v tabulce přineslo pěkný bojovný futsal, oba týmy myslely víc na utok než na obranu, což bylo patrné zejména v první půli. Švédové se ujali vedení, pak jsme vyrovnali, ale zanedlouho to opět bylo 2:1 pro domácí. Následovala ovšem smršť útočných akcí dvojice Vachtl-Žáček, zejména díky nim šel Ajax do vedení 2:5. Pak ovšem následovalo dlouhé, celkem 22 minut trvající období, kdy jsme nedokázali skórovat. Soupeř toho využil a srovnal na 5:5. Závěr se ale zase více vydařil nám. Třemi brankami jsme upravili na 5:8 a i když Švédové bojovali - snížili a dvakrát trefili tyč - důležité vítězství jsme uhájili.

HSK Domažlice-Ajax B 2:12 (1:5)
Branky Vachtl 4, Žáček 4, Budín 2, Kalčík, Paul ml.
herní pohoda nám nechyběla, nějaký čas ale trvalo, než jsme začali dávat góly. Nejlepší úsek jsme odehráli během první čtvrthodiny druhé půle, kdy se nám dařilo proměnit většinu útoků.

Sestava: Paul st. - Paul ml., Budín, Kaufner, M. Gust, Zedník - Žáček, Vachtl, Kalčík, Muchna

10. května - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-Beroušek 10:4 (5:1)

Branky Vachtl 5, Žáček 3, Kalčík, P. Král
První poločas jsme odehráli dobře, po změně stran už to bylo horší, ale zápas jsme měli pod kontrolou.

Ajax B-SKP Valcha 15:7 (7:4)
Branky Vachtl 6, Žáček 4, Paul ml. 2, V. Steinbach, Kalčík, Wagner
Moc se ani na jedné straně nebránilo a výsledek podle toho vypadá.

Sestava: Paul st. - Paul ml., V. Steinbach, P. Král (2. zápas nehrál) - Žáček, Vachtl, Kalčík, L. Wagner

8. května - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
SKP Valcha-Ajax B 3:5 (2:3)

Branky Žáček 2, M. Steinbach 2, Mlnařík
Protože jsme se sešli v mimořádně početné sestavě, měli jsme potíže spíše sami se sebou - chyběla sehranost a dost jsme zmatkovali při střídání. Nakonec jsme ale snaživého soupeře, který se ujal vedení a pak ještě vyrovnal na 2:2, přehráli.

SAS Beroušek-Ajax B 1:10 (1:5)
Branky M. Gust 2, Vachtl 2, Russ 2, Paul ml., M. Steinbach, Muchna, Žáček
V tomto utkání jsme se už herně srovnali a výsledkem bylo jednoznačné vítězství.

Sestava: Paul st. - Paul ml., V. Steinbach, Mlnařík, P. Král, Kalčík - Žáček, Muchna, M. Steinbach, Vachtl, M. Gust, Russ

Podzimní část

3. listopadu - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-Bahňáci Kdyně 3:5 (1:2)

Branky Morkes 2, Žáček
V utkání nás pronásledovala velká střelecká smůla, několikrát jsme orazitkovali brankovou konstrukci a nakonec odešli poraženi.

Ajax B-RSC Čerchov 6:4 (2:3)
Branky Morkes 3, Kalčík 2, Žáček
V dramatickém utkání měli nejprve navrch hosté, ale ve druhém poločase jsme zabojovali a získali cenné body.

Sestava: Paul st. - Paul ml., Kaufner, Šefčík - Kalčík, Žáček, Morkes

27. října - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-Švédská trojka B 4:3 (2:1)

Branky Vachtl 2, Žáček 2
Zdolali jsme velmi silného soupeře, jehož velkou oporou byl Jarda Němec, který za nás před pár lety hrál v divizi. Ujali jsme se vedení 2:0, ve druhé půli to bylo již 3:1, ale po špatném bránění soupeř vyrovnal. V dramatickém závěru nám přálo štěstí, když roh míry Vachtla jeden z hráčů soupeře tečoval do branky. Oba týmy třikrát nastřelily tyč nebo břevno.

Ajax B-HSK Domažlice 5:0 (3:0)
Branky Paul ml., Kalčík, Žáček, Kaufner, B. Kmetík
Poté, co jsme vstřelili první gól, jsme měli utkání celkem pod kontrolou. Ve druhé půli se nechal zbytečně vyloučit Boris Kmetík, ale hru v oslabení jsme zvládli a těsně před koncem jsme po krásné kombinaci přidali pátý gól.

Sestava: Paul st. - Paul ml., Kaufner, B. Kmetík, V. Steinbach (1. zápas nehrál) - Žáček, Kalčík, Vachtl (2. zápas nehrál)

21. října - hřiště Němčice (tráva) - okres I. třída
Valcha-Ajax B, SAS Beroušek-Ajax B nehráno

Zápasy byly odloženy pro nezpůsobilý terén.

13. října - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-N. Kramolín B 4:1 (3:0)

Branky Morkes 3, Kaufner
Nastoupili jsme jen se čtyřmi hráči do pole, soupeř v úvodu dokonce jen ve třech. První poločas se nám vydařil, po změně stran ale naše hra šla hodně dolů a už jsme nedokázali přidat další góly.

Ajax B-N. Kramolín A 6:5 (1:3)
Branky Russ 3, Morkes 2, Žáček
Začátek jsme hrubě nezvládli, zaspali jsme a od první minuty prohrávali. Hosté vedli 2:0 a pak 3:1 a nevypadalo to s námi dobře. Po obrátce jsme ale zabrali a otočili skóre na 5:3 a 6:4, Kramolín snížil v posledních sekundách hry.

Sestava: Paul st. - V. Steinbach, Kaufner, Žáček (1. zápas nehrál) - Russ, Morkes

6. října - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-Čermná 9:0 (3:0)

Branky Vachtl 4, Žáček 3, Kalčík 2
Utkání se nám po všech stránkách vydařilo, dobře jsme kombinovali a zejména ve druhé půli jsme se prosazovali v koncovce. Pomohl nám po dlouhé době Míra Vachtl.

Ajax B-Holýšov 5:5 (0:2)
Branky Paul ml. 2, Muchna, Kaufner, Vachtl
Nezachytili jsme začátek, Holýšov se ujal vedení a my jsme se hned trápili. Když jsme vlastním gólem poslali soupeře do dvougólového vedení, vypadalo to hodně špatně. Ale druhou půli jsme rozehráli výborně, poměrně rychle jsme vyrovnali a rychlými góly jsme posunuli naše vedení až na 5:2! Jenže pak jsme se nepochopitelně začali bát o výsledek a absolutně jsme se nevyrovnali s tím, že Holýšov začal útočit i s brankářem. O slibný náskok jsme přišli a museli se spokojit s remízou...

Sestava: Paul st. - Paul ml., V. Steinbach, Kaufner, Žáček - Kalčík, Muchna, Vachtl, M. Steinbach

30. září - hřiště Mnichov (tráva) - okres I. třída
Mnichov-Ajax B 5:1 (2:1)

Sice jsme již z první akce dali vedoucí gól, ale pak už jsme hru pustili soupeři. Jeho jednoduchý a důrazný futsal na nás platil, prohráli jsme zaslouženě, protože jsme se utápěli v nepřesnostech.

Sestava: L. Wagner - Paul ml., V. Steinbach, M. Gust, Kaufner - Kalčík, Muchna, M. Steinbach, Šimka

22. září - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-Jamajka 1:9 (1:5)
Už po pěti minutách jsme po velmi laciných gólech prohrávali 0:3 a na nic jsme se již nezmohli. Celé mužstvo podalo mimořádně špatný výkon.

Ajax B-Bomber B 5:4 (2:2)
Branky M. Wagner 2, Žáček 2, M. Steinbach (pen.)
Oproti předchozímu zápasu jsme hráli pozorněji, vsadili jsme na bojovnost a ve druhé půli rozhodli. Velkou slabinou byla koncovka, zbytečně jsme prožívali nervózní závěr, když soupeř snížil na rozdíl jediného gólu.

Sestava: L. Wagner - Paul ml., V. Steinbach, Paul st. - Žáček, Kalčík, M. Wagner, M. Steinbach