Ajax B 2008/2009
wz

Home     Aktuálně     Kádr     Statistika     Fotogalerie     Historie     Rekordy     Divize     Okres    Béčko     Základna     Turnaje     Vzkazy

Sezona 2008/2009

Tentokrát jsme již nezaváhali a od začátku jsme si šli pro titul. Po polovině sezony jsme vedli o dva body před Novým Kramolínem, ve druhé části jsme jen jednou remizovali, jinak vše vyhráli a nebylo co řešit! Po deseti letech od prvního titulu se z vítězství v okresní lize raduje i béčko!

Branky: Kaufner 2, Kalčík

Ajax B: Paul st. - Kaufner, Zedník, M. Gust, J. Šimka - Žáček, Kalčík, Budín, Homolka

6. června - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-HSK Domažlice 11:1 (5:0)
Branky: Žáček 5, Zedník 2, Kalčík 2, V. Steinbach, Kaufner

Už z prvního útoku jsme se ujali vedení, když Lukáš Muchna nastřelil před brankou stojícího Karla Žáčka. Hosté sice krátce poté vyrovnali, ale pak už jsme stříleli jen my, zápas se dohrál v poklidném tempu.
Fotky z utkání

Ajax B-Švédská trojka Domažlice 6:4 (2:3)
Branky: Žáček 4, Muchna, V. Steinbach

Druhé utkání přineslo dramatický futsal, je jen škoda, že ho neviděli nějací diváci. Věděli jsme, že k potvrzení prvního místa potřebujeme bod, ale asi jsme na tento fakt mysleli víc než na samotnou hru. "Švédi" se dostali do vedení, Karel Žáček sice vyrovnal, ale pak jsme inkasovali další dva góly. Velmi důležitá byla branka na 2:3, kterou těsně před pauzou dal Lukáš Muchna. Po změně stran jsme přitlačili a po delším dobývání branky Karel vyrovnal. Jenže hned z protiútoku přišlo naše zaváhání a zase jsme prohrávali. Adrenalinový závěr zápasu ale patřil nám. Střelecký démon Karel vyrovnal na 4:4 a vítězný gól vstřelil po akci na pravé straně Viktor Steinbach. Výsledek pečetil Karel. "Švédové" hráli opravdu dobře, dali nám zabrat a těsně před koncem ještě dali tyčku.
Vítězství znamená, že nám v této sezoně patří 1. místo v tabulce okresní ligy.

Ajax B: Paul st. - Kaufner, V. Steinbach, Zedník - Muchna, Žáček, M. Steinbach, Kalčík

30. května - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Jamajka B 10:1 (4:0)
Branky: Bauer 3, Zedník 2, Budín 2, Muchna, M. Gust, Kaufner

Do utkání jsme chtěli vstoupit s opatrnější taktikou, vyztužit obranu a držet míč. S Jamajkou máme totiž mizernou bilanci, v posledních letech jen samé prohry. Ale pomohl nám rychlý gól Míry Kaufnera, za chvíli zvýšil pěknou střelou Michal Zedník. Góly nás uklidnily, a i když soupeř byl technicky vyspělý a chtěl hrát ofenzivně, už jsme měli zápas ve svých rukou. Ve druhé půli jsme už v pohodě dohrávali.

Ajax B-Bomber 4:0 (2:0)
Branky: Muchna 2, Bauer, Budín

Bomber přijel jen ve čtyřech lidech, takže pochopitelně betonoval. To nám dělalo potíže, naštěstí se trefil Lukáš Muchna a těsně před pauzou přidal druhý gól. Po obrátce se obraz hry nezměnil, jen jsme spálili o něco víc šancí.

Ajax B: Paul st. - Kaufner, V. Steinbach, Zedník, M. Gust - Muchna, Bauer, Budín

24. května - hřiště Nový Kramolín - okres I. třída
Nový Kramolín A-Ajax B 1:1 (0:1)
Branka: Kaufner

Dlouho se hrál opatrný futsal s čekáním na chybu. Do vedení nás poslal M. Kaufner, který dostal ideální přihrávku a v situaci, kdy byl sám před brankářem, nezaváhal. Ve druhé půli mohl rozhodnout L. Muchna, ale ve vyložené šanci zamířil vedle branky. Domácí pak po zaváhání v naší obraně vyrovnali. T. Janka pak ještě trefil tyč, domácí měli minutu před koncem velkou šanci, a tak je konečná remíza spravedlivým výsledkem.

Nový Kramolín B-Ajax B 1:7 (1:2)
Branky: Muchna 3, Homolka 2, V. Steinbach, Janka

O naše rychlé vedení se postaral V. Steinbach, který pronikl na pravé straně hřiště obranou a levačkou zasunul míč do branky. Domácí ale bojovali a dočkali se vyrovnání po naší ztrátě míče ve středu hřiště. Individuální akce J. Homolky nás ovšem zase poslala do vedení. Ve druhé půli, kdy na hřišti už panovalo opravdu úmorné vedro,  se rozstřílel L. Muchna, který přidal tři góly, jednou se trefili T. Janka a znovu J. Homolka.

Ajax B: Paul st. - Kaufner, V. Steinbach, Zedník - Muchna, Janka, Kalčík, Homolka

16. května - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Mnichov 5:1 (2:0)
Branky: Kaufner 2, Muchna, Žáček, Paul ml.

Ajax B-Holýšov 10:4 (5:1)
Branky: M. Steinbach 3, Dolejš 3, Žáček 2, Muchna, M. Gust

Ajax B:
Paul st. - M. Gust, Paul ml., Homolka, Kaufner - Žáček, Muchna, M. Steinbach, Dolejš

9. května - hřiště Čermná - okres I. třída
Kozí doly-Ajax B 1:6 (0:4)
Branky: Žáček 4, M. Steinbach, Muchna

Čermná-Ajax B 2:5 (0:3)
Branky: Žáček 2, Kalčík, Homolka, Muchna

Ajax B:
Paul st. - Zedník, M. Gust, Paul ml., Homolka - Žáček, Muchna, M. Steinbach, Kalčík

Branky Žáček 2, M. Steinbach, Paul ml.
Začali jsme celkem dobře, dělovku K. Žáčka z nepřímého kopu zastavila tyč, na vedoucí gól domácích jsme hned zareagovali vyrovnáním M. Steinbacha. Bohužel, pak jsme začali vyrábět hrubky v obraně a soupeř najednou vedl 4:1. A když K. Žáček snížil, dostali jsme další gól střelou z rozehrávky. Ve druhé půli jsme se snažili o zvrat, ale na každý náš gól domácí vždy odpověděli a vítězství si pohlídali.

Bahňáci-Ajax B 2:6 (1:3)
Branky Kalčík 3, Žáček, Paul ml., M. Steinbach
Ani ve druhém zápase nám to nešlo. Uklidnili jsme se až po dvougólovém vedení. Bahňáci sice po obrátce snížili na 3:2 a trochu kousali, ale závěr už zase patřil nám.

Sestava: Paul st. - Zedník, Kaufner, Paul ml., V. Steinbach - Žáček, Kalčík, M. Steinbach

25
. října - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-SAS  Beroušek 10:1 (4:0)
Branky Žáček 3, J. Kmetík 2, V. Steinbach 2, Zedník 2, Kaufner
Pohodové a bezproblémové utkání, které nás ale poněkud ukolébalo. Hrdinou se stal "Tuleň" Michal Zedník, který nejprve trefil třikrát tyč téměř prázdné branky, aby pak přece jen ukázal, že i on umí trhat sítě...

Ajax B-Valcha 4:3 (3:1)
Branky V. Steinbach 2, Žáček, J. Kmetík
Neprospěla nám pauza, strávená mezi zápasy v malahovské hospodě. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 0:1. Pak ale náš motor přece jen nabral obrátky, V. Steinbach vyrovnal a J. Kmetík otočil skóre. Těsně před přestávkou přidal důležitý třetí gól K. Žáček. Když dal ve druhém poločase V. Steinbach z přímého kopu gól na 4:1, zdálo se, že je rozhodnuto. Valcha ovšem zabrala a dvěma povedenými střelami snížila na nejtěsnější rozdíl. V hektickém závěru jsme už vedení dokázali udržet...

Sestava: Paul st. - Zedník, Kaufner, Paul ml. (1. zápas nehrál) - Žáček, J. Kmetík, V. Steinbach

18. října
- hřiště Domažlice (umělá tráva) - okres I. třída
Švédská trojka-Ajax B 0:9 (0:4)
Branky J. Kmetík 3, Paul ml. 2, Žáček 2, V. Steinbach, Hrach

HSK Domažlice-Ajax B 0:13 (0:7)
Branky J. Kmetík 5, Žáček 4, Hrach 4

Sestava: Paul st. - V. Steinbach, Paul ml., Zedník, Kaufner - Žáček, J. Kmetík, Hrach

12. října - hřiště Domažlice (umělá tráva) - okres I. třída
Bomber-Ajax B 1:8 (0:3)
Branky Paul ml., Janka, Talaš, V. Steinbach, J. Kmetík, Kaufner, Zedník, Kalčík
Nastoupili jsme v pozměněné sestavě, chyběl mj. nejlepší střelec Kája Žáček, naopak po dlouhé době si přišel zahrát Jožin Kmetík a premiéru v našem dresu odehrál Honza Talaš. Zpočátku se nám nedařilo prosadit se v útoku, chyběl pohyb a nápad při kombinaci. Vše zlomil první gól, který zařídil Honza Paul mladší, jeho střelu si domácí hráč kopl do vlastní branky. Pak už jsme hru kontrolovali, každý hráč sestavy kromě brankáře vstřelil gól.

Jamajka-Ajax B 5:2 (2:1)
Branky Janka, Talaš
Komplex zvaný Jamajka trvá. Prospali jsme začátek, po dvou zbytečných chybách jsme dvakrát inkasovali. Pak jsme ovšem soupeře přitlačili, Tomáš Janka po skvělé individuální akci snížil, kromě toho jsme třikrát trefili tyč. Mysleli jsme, že ve druhé půli zápas obrátíme, ale zase jsme nezvládli úvod poločasu a dostali další dva slepené góly. Naší letargie soupeř využil ke vstřelení pátého gólu, pak jsme sice zabojovali, Honza Talaš snížil, ale na zvrat jsme už neměli.

Sestava: Paul st. - V. Steinbach, Paul ml., Zedník, Kaufner - Kalčík, Janka, J. Kmetík, Talaš

4. října
- hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-N. Kramolín B 5:2 (3:1)
Branky Janka 3, Žáček, L. Wagner
Hosté hráli dobře, nedůsledností v obraně jsme jim umožnili dostat se do řady šancí, podržel nás ale brankář Honza Paul. Skvělý comeback zaznamenal Tomáš Janka.

Ajax B-N. Kramolín A 4:3 (2:1)
Branky Žáček 2, Janka, Paul ml.
Soupeř byl nepříjemný, dost nás potrápil a dokonce šel do vedení, během minuty jsme ale výsledek otočili. Ve druhé půli jsme se báli o vítězství, bylo to drama až do konce.

Sestava: Paul st. - V. Steinbach, Paul ml., Zedník, Dolejš - Žáček, Kalčík, Janka, L. Wagner, Budín

28. září - hřiště Mnichov (tráva) - okres I. třída
Holýšov-Ajax B 1:9 (0:2)
Branky Žáček 5, Kalčík 2, V. Steinbach, Kaufner
Derby se hrálo v Mnichově, bylo vidět, že oba týmy si na začátku zvykají na povrch. V první půli jsme dali dva góly, které nám zajistily klid. Holýšov sice brzy po přestávce snížil, ale pak vzal osud utkání do svých rukou Kája Žáček a mohli jsme si připsat vysoké vítězství.

Mnichov-Ajax B 1:3 (1:2)
Branky Žáček 3
Disciplinovaný výkon s kvalitní obrannou hrou a nezastavitelným Kájou Žáčkem na hrotu. Hráli jsme jednoduchým stylem, brankář všechno házel dopředu na Karla, který svedl s domácími obránci bezpočet soubojů. Tři z nich skončily gólem - jeden po dlouhém výhozu hlavou, druhý z úhlu levačkou a třetí dorážkou po střele Honzy Paula ml. Domácí snížili na 1:2 po možná jediné chybě v obraně za celý zápas, v závěru ještě trefili tyč, ale vítězství jsme si ohlídali.

Sestava: Paul st. - V. Steinbach, Kaufner, Paul ml. - Žáček, Kalčík

20. září -
hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okres I. třída
Ajax B-FC Kozí doly 10:1 (5:0)
Branky V. Steinbach 3, Kalčík 3, Žáček 2, Paul ml.
Proti nováčkovi soutěže jsme se hned v úvodu utkání ujali vedení, když se krásnou střelou trefil Honza Paul mladší. Dařila se nám kombinace a postupně jsme přidávali další góly, nakonec jsme se dočkali i desítky. Škoda, že již po minutě na hřišti odstoupil pro zranění Lukáš Muchna.

Ajax B-Čermná 8:1 (3:1)
Branky Žáček 3, V. Steinbach 2, Paul ml. 2, Dolejš.
Začátek utkání byl nervózní. Brankou Franty Dolejše, který přijel místo zraněného L. Mucnhy, jsme vedli, soupeř ale vyrovnal. Po několika faulech na obou stranách zhoustla atmosféra, kterou uklidnily až další góly v síti Čermné. Ve druhé půli hostům odstoupil zraněný hráč, a tak se zbývající minuty dohrávaly jen z povinnosti.

Sestava: Paul st. - V. Steinbach, Kaufner, Paul ml. - Žáček, Kalčík, Muchna (2. zápas nehrál), Dolejš (1. zápas nehrál).