Ajax B 2009/2010
wz

Home     Aktuálně     Kádr     Statistika     Fotogalerie     Historie     Rekordy     Divize     Okres    Béčko     Základna     Turnaje     Vzkazy

Sezona 2009/2010

Obhajovali jsme titul, ale dost se nám nepovedla podzimní část sezony. Navíc zdravotní problémy pronásledovaly Karla Žáčka, který na jaře vůbec nezasáhl do hry. Jeho střeleckou roli však převzal Ondra Bauer a i díky němu jsme zlepšeným finišem obsadili pěkné 2. místo. Soutěž trochu znehodnotilo množství kontumačních výsledků a odstoupení tradičního futsalového klubu Švédské trojky.

18

Švédská trojka Domažlice byla vyloučena ze soutěže.

Branky: Bauer 3, Paul ml. 3, Muchna 2, Budín

V prvním poločase soupeř ještě vzdoroval, my jsme se potýkali se špatnou koncovkou. Po změně stran jsme se předháněli v zahazování gólových šancí, ale kýžené desítky jsme se přece jen dočkali.

Ajax: J. Paul st. - V. Steinbach, Kalčík, Zedník - Bauer, Muchna, Paul ml., Budín

20. června - hřiště Domažlice - okres I. třída

Bomber-Ajax B 2:4 (0:2)

Branky: Bauer 2, J. Šimka, Zedník

Úvod zápasu patřil nám, aktivitou hýřil zejména M. Zedník - po jeho střele tečoval míč jemně do branky J. Šmka, druhý gól "Tuleň" přidal sám. Pak jsme se ovšem předháněli v zahazování šancí a soupeř toho po změně stran využil. Vyrovnal na 2:2, naštěstí v závěru se dvakrát prosadil O. Bauer a zajistil nám vítěsztví.

Jamajka-Ajax B 5:3 (2:3)

Branky: Bauer 3

Tentokrát jsme začali hrůzostrašně a po pěti minutách jsme dvěma velmi lacinými góly prohrávali. Naštěstí jsme se dokázali vzchopit a třemi góly ještě před přestávkou O. Bauer otočil skóre. Na obou stranách přitom bylo mnoho neproměněných šancí. Šance jsme my i Jamajka nedávali ani ve druhé půli. Zdálo se tedy, že bychom vedení mohli udržet, ale ubývaly nám síly, což zřejmě rozhodlo. Únava ubrala na důslednosti a Jamajka se třikrát v závěrečné fázi trefila.

Ajax: J. Paul st. - V. Steinbach, Kalčík, Zedník, J. Šimka - Bauer, Muchna, M. Gust

19. června - hřiště Čermná - okres I. třída
Čermná-Ajax B 5:2 (1:0)

Branky: Bauer 2
Čerevná karta: V. Steinbach

Vyhecovaný a přehnaně tvrdý zápas, domácím stačilo vítězství k tomu, aby se dočkali okresního titulu. V první půli se hrál vyrovnaný duel, jednou jsme však nechali prostor stále našemu hráči T. Jankovi, který z 15 metrů prostřelil našeho brankáře. Naše šance skončily bez využití, i když jsme kopali několik přímých kopů z velmi nadějných pozic. Po obrátce jsme se snažili hrát útočněji, ale soupeř trestal naše ztráty míče. přesto jsme ještě snížili na 2:1 a 4:2, ale na zvrat to nebylo.

Ajax: J. Paul st. - Kaufner, V. Steinbach, Zedník, M. Gust - Bauer, Budín, Muchna, J. Kmetík, Cerha

Kozí doly-Ajax B 6:3 (3:1)

Branky: Budín 2, M. Gust

V prvním poločase jsme neproměnili několik stoprocentních šancí, trefili jsme třikrát tyč, ale pak už to byla jen bída a utrpení. Na celé mužstvo sedla krize a nic se nedařilo, jistým záchvěvem bylo snížení z 4:1 na 4:3, ale hned poté jsme dostali další gól. Velmi špatný výkon.

Ajax: J. Paul st. - Kaufner, J. šimka, Zedník, M. Gust, J. Paul ml. - Bauer, Budín, J. Kmetík, Cerha, Kalčík

12. června - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Valcha 10:3 (5:0)

Branky: Bauer 4, Muchna 3, V. Steinbach, Budín, Zedník

Čistým hattrickem L. Muchny jsme se dostali do tříbrankového vedení a pak už jsme mohli hrát v klidu. Dali jsme deset gólů, ale spoustu dalších šancí jsme neproměnili.

Ajax B-SAS Beroušek 10:3 (4:3)

Branky: Bauer 3, Muchna 2, Kalčík 2, Budín 2, Paul st.

Posílený Beroušek nám v prvním poločase dělal problémy, dokonce jsme prohrávali 1:3. Pak jsme ale bleskově vyrovnali a do poločasu skóre otočili. Po obrátce jsme předvedli několik pohledných akcí a zopakovali skóre z úvodního duelu.

Ajax: J. Paul st. - V. Steinbach, Kalčík, Zedník, J. Šimka (první zápas nehrál) - Bauer, Budín, Muchna

Fotky ze zápasů zde

30. května - hřiště Kdyně - okres I. třída
Ferda Kdyně-Ajax B 5:8 (3:2)

Branky: Bauer 4, D. Gust 2, Budín, Belina

Vůbec se nám nepovedl začátek, soupeř na nás vletěl a my jsme se moc dlouho zorientovávali na menším hřišti s nepříliš kvalitním umělým povrchem. Domácí vedli 2:0 a 3:1, ve hře nás držely góly Ondry Bauera z přímých a nepřímých kopů. Po změně stran jsme se konečně začali víc prosazovat a bojovného soupeře jsme udolali.

Ajax: J. Paul st. - V. Steinbach, Kalčík, M. Gust, Zedník - Bauer, Belina, D. Gust, Budín, J. Šimka

22. května - hřiště Velký Malahov - okres I. třída

Ajax B-Mnichov 7:2 (3:1)

Branky: J. Kmetík 3, Cerha 3, Muchna

Začali jsme opravdu dobře, po prvním útoku jsme vedli, když Jožinovu vyraženou střelu poslal Sedli hlavou do sítě. Pak jsme trochu vypouštěli páru a umožnili soupeři dostat se do několika nebezpečných akcí, které musel řešit Prezident coby provizorní gólman. Vietnamcův gól na 2:0 nás uklidnil, ovšem autor branky pak namazal mnichovskému útočníkovi do vyložené šance a bylo to jen 2:1. Naštěstí těsně před pauzou Jožin upravil na 3:1. Po obrátce jsme už zvrat nepřipustili a bez větších potíží jsme si zajistili vítězství, když se střelecky dařilo Vietnamcovi s Jožinem.

Ajax: V. Steinbach - Kalčík, M. Gust, Budín - Muchna, Cerha, J. Kmetík

Holýšov-Ajax B 2:4 (2:2)

Branky: Cerha 2, M. Gust, Budín

Rychle jsme se dostali do dvougólového vedení, pěkným zakončením se blýskli Vietnamec a pak Ligi. Jenže přišel tradiční výpadek, Holýšov z penalty snížil a pak dokonce vyrovnal. S naším soupeřem z dvojičky se tradičně trápíme a ve druhém poločase jsme opravdu dlouho čekali, než se prosadíme. Náš tlak byl velký, několik šancí jsme zahodili, vysvobodila nás až Jindrova šikovná patička, která znamenala třetí gól. Vietnamec pak z úhlu upravil na 4:2. V zvěru Holýšov nastřelil  dvakrát tyč, ale vítězství jsme si nenechali vzít.

Ajax: J. Paul st. - V. Steinbach, Kalčík, M. Gust, Budín - Muchna, Cerha, J. Kmetík

Snímky z utkání zde

9. května - hřiště Nový Kramolín - okres I. třída
Nový Kramolín A-Ajax B 1:4 (1:3)

Branky: Muchna 2, Homolka, Budín

Podařil se nám vstup do zápasu, po vydařených útočných akcích jsme vedli 3:0. Domácí sice snížili branku z opakovaného přímého kopu, ale ve druhé půli jsme zvrat nepřipustili. I když Kramolínští hodně útočili, naše bránění bylo téměř bezchybné a v závěru náš úspěch pojistil parádní čtvrtou brankou L. Muchna.

Nový Kramolín B-Ajax B 0:6 (0:2)

Branky: Cerha 2, Homolka, Muchna, V. Steinbach, J. Šimka

Trochu jsme zaspali začátek a nechali jsme se zatlačit, ale pak se dvakrát trefil z dálky levačkou A. cerha, což vneslo do našich řad potřebné uklidnění. Po změně stran jsme kontrolovali hru, vytvořili si mnoho dalších šancí a skóre ještě pěkně narostlo.

Ajax: J. Paul st. - V. Steinbach, J. Šimka, Zedník, Budín - Muchna, Cerha, Homolka

Podzimní část

1. listopadu - hřiště Domažlice - okres I. třída
Švédská trojka Domažlice-Ajax B 0:1
Branka: vlastní

Bahňáci Kdyně-Ajax B 5:5 (1:5)
Branky: J. Šimka 2, Multrus 2, Vacík

V prvním poločase se nám dařilo a vycházela i koncovka. Ovšem posledních 15 minut jsme odehráli v neskutečné křeči, jen jsme se bránili a umožnili zlepšujícímu se soupeři vyrovnat. V brance nastoupil Láďa Šobor, protože Honza Paul starší si při rozcvičování natáhl sval. Pro zranění nenastoupil ani náš nejlepší střelec Karel Žáček.

Ajax B: Šobor - Zedník, V. Steibach, M. Gust - J. Šimka, Vacík, Wanke, Multrus

28. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Kozí doly 3:5 (1:1)
Branky: M. Steinbach 2, Vacík

Zápas symbolizoval naše podzimní trápení. Když dal v úvodu M. Steinbach náš vedoucí gól, zdálo se, že půjde vše podle našich představ. Jenže pak jsme zahodili několik vyložených šancí a těsně před pauzou soupeř vyrovnal. Ve drhé části hry se nám nadále nedařilo. Kozí doly se ujaly vedení 1:2, J. Vacík sice vyrovnal, ale pak jsme zase dostali zbytečný gól z přímého kopu. V závěru jsme zmobilizovali síly, M. Steinbach vyrovnal, jenže jsme zase inkasovali - rozhodčí bohužel neodpískal ruku, kterou si hráč hostů zpracoval míč před vstřelením gólu. To nás dokonale rozložilo, na nic dalšího jsme se nezmohli, na něco vlastně ano - M. Steinbach dostal za urážku rozhodčího červenou kartu. A nakonec jsme dostali ještě jeden gól.

Ajax B-Čermná 5:3 (2:0)
Branky: Žáček 2, Muchna, Vacík, M. Gust

Čermná před tímto zápasem vedla tabulku s bilancí 10 vítězství-1 porážka, byla tedy v roli favorita. My jsme do utkání nastoupili s disciplinou a respektem - a to se vyplatilo. Po úvodním vyčkávání jsme se pustili do útočení a po brankách K. Žáčka a L. Muchny (to byla opravdu výstavní trefa!) jsme vedli 2:0. Po změně stran zvýšili J. Vacík a M. Gust na 4:0, a přestože jsme umožnili soupeři zkorigovat, pátý gól K. Žáčka vzal Čermné poslední zbytek nadějí. Byl to kvalitní futsalový duel, v němž celý tým bojoval, což nám přineslo zasloužené vítězství.

Ajax B: Paul st. - Zedník, M. Gust, Multrus, Vacík, J. Šimka (2. zápas nehrál) - Žáček, Muchna, Bozděch, Kalčík, M. Steinbach (2. zápas nehrál)

25. října - hřiště Němčice - okres I. třída
Valcha-Ajax B 4:3 (3:3)
Branky: Žáček 2, M. Gust

Na vedení domácích jsme dokázali odpovědět a otočili jsme stav na 3:1 pro nás. Valcha ale ještě do přestávky vyrovnala. Ve druhé půli dlouho gól nepadl, nakonec však domácí rozhodli minutu před koncem.

SAS Beroušek-Ajax B 0:6 (0:2)
Branky: Zedník 2, Multurs 2, M. Gust, Žáček

Po třech zápasech bez vítězství jsme se konečně dočkali úspěchu, když jsme zdolali poslední tým tabulky.

Ajax B: Paul st. - Zedník, J. Šimka, Multrus - Žáček, Wanke, M. Gust

17. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-HSK Domažlice 3:4 (1:1)
Branky: Žáček 2, Zedník

Hráli jsme dlouho bez patřičného nasazení, ležérně a s pocitem, že vítězství přijde samo. Když se soupeř ve druhé půli ujal vedení 4:1, přitlačili jsme, vytvořili si spoustu šancí, ale už jsme nedosáhli ani na bod.

Ajax B-RSC Domažlice B 5:5 (3:1)

V kvalitním duelu jsme stále vedli, ale soupeř těsně před koncem vyrovnal.

Ajax B: Paul st. - Zedník, Wanke, Hrach, P. Král (2. zápas nehrál) - Žáček, Kalčík, J. Kmetík, Morkes (2. zápas nehrál)

11. října - hřiště Mnichov - okres I. třída
FC Mnichov 2001-Ajax B 0:3 (0:1)
Branky: V. Steinbach, Šimka, Wanke

Sestavu jsme dávali dohromady docela obtížně, protože na poslední chvíli vypadli ze hry někteří hráči, s nimiž jsme počítali. Ale zápas jsme zvládli. Trochu omlazený domácí tým to zkoušel svou typickou hrou, střílel z každé pozice, ale nepřesně. Takže do vedení jsme šli my - Kalča přihrál Prezidentovi, který levačkou poslal míč do šibenice. Na začátku druhé půle začal Mnichov náporem, který jsme ale přestáli, Honza vytáhl z rukávu několik důležitých zákroků. A pak přišel důležitý druhý gól. Kalča s Prezidentem rozehráli nakrátko roh a Šíma nechytatelně napálil míč pod břevno bodlem. Domácí ještě zlobili, trefili tyč, ale poslední slovo měl Wankis, který šikovně tečoval Honzův výhoz a upravil na 0:3.

Ajax B: Paul st. - Zedník, Šimka, V. Steinbach, Kalčík, Wanke.

3. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Jamajka Domažlice B 2:4 (2:1)
Branky: Žáček 2

Hráli jsme po dvoutýdenní přestávce a pauza nám moc neprospěla. V utkání jsme trpěli nesehraností (L. Muchna, M. Kaufner a D. Kalčík nastoupili v této sezoně poprvé, J. Multrus po nějakých sedmi letech a J. Vacík zažil premiéru), a přestože jsme v první půli vedli 1:0 a 2:1, po změně stran jsme se museli sklonit před dobře hrajícím soupeřem. V letošním roce to byla první porážka béčka - po patnácti vítězstvích a jedné remíze...

Ajax B-Bomber Domažlice B 5:3 (2:2)
Branky: Žáček 3, Kalčík, Vacík

Dramatický zápas, v němž jsme nejprve vedli 2:0, pak ale prohrávali 2:3. Nakonec nám ale trochu přálo štěstí, a tak jsme se radovali z vítězství.

Ajax B: Paul st. - Budín, Kaufner (2. zápas nehrál), Multrus, Vacík - Žáček, Muchna, Kalčík

12. září - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Ferda Kdyně 9:4 (3:2)
Branky: Bauer 3, M. Steinbach 3, Žáček 2, Budín

Proti nováčkovi soutěže jsme začali náporem, během něhož se v dobrých pozicích ještě zastřeloval K. Žáček. Brankami M. Steinbacha a O. Bauera jsme získali dvougólové vedení, nepozorností a chybami jsme však o náskok přišli. Ve druhém poločase soupeř snížil na 4:3 a 5:4 a snažil se zápas ještě víc zdramatizovat. Slabší chvilku jsme naštěstí přestáli a závěr zápasu byl už v naší režii.

Ajax B-Holýšov 11:5 (5:4)
Branky: Žáček 6, Bauer 2, M. Steinbach 2, Budín

Vedli jsme díky gólu K. Žáčka, ovšem pak jsme už měli velké problémy. Hosté obrátili stav na 1:2 a dokonce na 2:4. Teprve pak jsme začali hrát zodpovědněji, dostali soupeře pod tlak a ještě do přestávky skóre otočili. Po změně stran jsme měli navrch a zvyšovali skóre - střelecky se utrhl kanonýr minulé sezony K. Žáček, který se trefil celkem šestkrát!

Ajax B: Paul st. - Zedník, Budín, J. Šimka (první zápas nehrál) - Žáček, Bauer, M. Steinbach