Ajax B 2010/2011
wz

Home     Aktuálně     Kádr     Statistika     Fotogalerie     Historie     Rekordy     Divize     Okres    Béčko     Základna     Turnaje     Vzkazy

Sezona 2010/2011

Po trošku rozpačitém rozjezdu a podzimním ztrátám na domácím hřišti jsme se s přibývajícími zápasy zlepšovali a po polovině soutěže jsme se protlačili na první příčku. Se stejnou bilancí jako na podzim jsme odehráli jaro a před finišujícími soupeři se nám podařilo uhájit pozici na čele. Po dvou letech béčko oslavilo titul!

Ajax převzal poháry a diplom za titul

V Novém Kramolíně předal zástupce okresního futsalového výboru Petr Hejda poháry a diplom hráčům béčka Ajaxu. Obrázky najdete zde.

18. června - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor
Ajax B-SKP Valcha Domažlice 8:5 (2:3)

Branky: Makovský 3, Bauer 2,J. Šimka 2, Šimandl

Protože Berouškové nepřijeli, hráli jsme až od jedenácti hodin. Bohužel nebyl ani rozhodčí (Předem se omluvil), a tak role sudího ujal Štambi, který nebyl zdravotně zcela fit. Valcha nebývá nikdy příjemným soupeřem, což se znovu potvrdilo. Po našich chabých náznacích tlaku nám soupeř dal dva góly, první po neobsazení hráče po rohu, druhý byl po střele z úhlu, která "nafackovala" brankáři Honzovi do tváře a míč skončil v síti. Náš gólman byl po tomto momentu otřesený, že se chvíli uvažovalo o střídání mezi tyčemi. Teprve pak jsme trochu zabrali a po Sedliho přihrávce snížil přesnou střelou Šimík, pak Šíma levačkou (!) dokonce vyrovnal. Ale nevyhnuli jsme se dalšímu nedorozumění v obraně a hosté zase vedli.
Do druhé půle jsme zredukovali sestavu na dvě trojice, což naši hru zrychlilo a zpřesnilo, dostali jsme dobře bránící hráče Valchy pod tlak a přišly i góly - Maky vyrovnal a Baui nás poprvé v zápase dostal do vedení. Ale stačila chvíle nepozornosti a hosté gólem hlavou srovnali. Už jsme ale byli v dobrém tempu a měli zápas pod kontrolou. Baui, Šíma a dvakrát Maky navýšili skóre až na 8:4, hosté v závěru ještě dokázali snížit.
Po zápase část týmu naskákala do malahovského rybníka, ostatní hráči tomuto aktu s mírným zděšením ve tvářích alespoň přihlíželi.
Po dvou letech tedy béčko znovu slaví okresní titul!

Ajax B: Paul - J. Šimka, Šimandl, V. Steinbach, Belina, M. Gust, Zedník - Budín, Bauer, Muchna, Makovský

5. června - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor

Kozí doly Hříchovice-Ajax B 5:6 (2:4)

Branky: Budín 2, J. Šimka, M. Steinbach, Muchna, Šimandl

Začátek byl z naší strany velice povedený, po dvouminutovém držení míče zakončil Šíma gólově akci na levé straně hřiště. Když pak Štambi a Sedli zvýšili již na 3:0, zdálo se, že zápas bez potíží vyhrajeme. Kozí doly ještě dvakrát v první půli snížily, nicméně se strany měnily za stále příznivého stavu 4:2 pro nás. dyž dal po přestávce Jindra gól na 5:2, asi jsme se až moc ukolébali. Neproměnili jsme několik velkých šancí a soupeř, jemuž excelentně zachytal brankář,  vycítil příležitost. A my jsme mu situaci ještě ulehčili špatným bráněním, takže to pět minut před koncem bylo najednou 5:5! Vrhli jsme všechny síly do útoku, přišly další šance, ale míč létal většinou vedle nebo nad. mezitím se hříchovičtí dvakrát dostali do stoprocentní šance z protiútoku, ale naštěstí Honza nás podržel. Když už se zdálo, že to skončí nerozhodně, vypálil z deseti metrů Jindra a míč zapadl k tyči.

Čermná-Ajax B 5:9 (3:3)

Branky:
Makovský 3, Žáček 3, Budín 2, Muchna

Vůbec se nám nepovedl začátek, hosté šli během pěti minut do dvougólového vedení. Ale trpělivou hrou jsme vyrovnali na 2:2 a pak na 3:3. Začátek druhé půle se nesl v znamení našeho drtivého tlaku, ale dali jsme z něj jen jeden gól, dalších pět šancí jsme zazdili. Čermná se dlouho držela, dvakrát dokázala snížit na rozdíl jediné branky. Definitivně jsme rozhodli až v závěru utkání. Střelecky se tentokrát dařilo Makymu a Karlosovi.

Ajax B: Paul - J. Šimka, V. Steinbach, Šimandl, Belina - Budín, Muchna, Makovský, Žáček, M. Steinbach

2. června - hala Plzeň (Košutka) - krajský pohár
Czech Portugal Plzeň-Ajax 3:4 (1:1)

Branky: Makovský 2, Manowetz, Švehla

Ajax B: M. Steinbach - Šimandl, Makovský, Belina, Bozděch, - Manowetz, Švehla, Dostálík, Budín

28. května - hřiště Domažlice (umělá tráva) - okresní přebor
Jamajka Domažlice-Ajax B 1:2 (0:0)

Branky: Bauer 2

Proti soupeři, s nímž máme v posledních letech špatnou bilanci, jsme vyrukovali s opatrnou taktikou a vycházeli z pevné obrany. Měli jsme možná mírně víc ze hry, ale koncovka se nám první půli nedařila. Ve druhém poločase hra pokračovala v podobném duchu, ve vyložené šanci trefil Jindra tyč. Pak se ale domácí po nedorozumění obrany s brankářem ujali nečekaně vedení. Ovšem zapli jsme a dvě Bauiho branky otočily skóre. V nervózním závěru nás několikrát podržel gólman Honza.

Bomber Domažlice B-Ajax B 4:5 (2:2)

Branky: Bauer 4, Budín

Po úvodním oťukávání jsme vstřelili dva góly a zdálo se, že je všechno v pohodě. Jenže jsme prospali závěr první půle a domácím se podařilo vyrovnat. Po změně stran jsme se snažili rozhodnout, ujali jsme se vedení, ale po zbytečné chybě Bomber znovu vyrovnal. Naštěstí jsme měli v sestavě Bauiho, který opět v důležité chvíli skóroval. Těsně před koncem zvýšil Jindra na 3:5 a mohlo být rozhodnuto. Bombeři ale vyrovnali střelou do prázdné branky rovnou z výkopu, když Honza ještě oslavoval s ostatními gól. Závěr byl ještě nervóznější než s Jamajkou, domácí zahrávali přímý kop ze skvělé pozice, ale naštěstí přestřelili branku.

Ajax B: Paul - Zedník, Bauer, V. Steinbach - Budín, M. Steinbach, Homolka

21. května - hřiště Havlovice (tráva) - okresní přebor
RSC Pronic zanic Domažlice-Ajax B 11:3 (4:2)

Branky: Muchna, M. Steinbach, Fillinger

Začátek byl z naší strany hrůzostrašný, během pěti minut jsme dostali čtyři góly a další šance domácí ještě neproměnili. Postupem času se ale naše mužstvo rozehrávalo, snížilo na 4:2 a tři vyložené šance skončily bez využití. Ve druhé půli. Jsme dopláceli na to, že jsme příliš otevírali hru a šikovní a pohybliví domácí hráči ještě navýšili vedení. Premiéru absolvoval v brance Ajaxu Martin Šobr a přes inkasované góly patřil k hráčům, kteří nezklamali, spoustu šancí soupeři ještě zlikvidoval.

HSK Domažlice-Ajax B 2:6 (1:3)

Branky: M. Steinbach 2, Zedník 2, Fillinger, M. Gust

Soupeř neměl hráče na střídání, a tak nám situaci usnadnil. Přesto se do prvních dvou velkých šancí dostali HSK, naštěstí je neproměnili. Pak jsme ale přece jen převzali otěže hry a dovedli zápas k přesvědčivému vítězství.

Ajax B: Šobr - Kalčík, M. Gust, Zedník, V. Steinbach - Muchna, Budín, Fillinger, M. Steinbach

Fotogalerie:

14. května - hřiště Mnichov (tráva) - okresní přebor
FC Mnichov-Ajax B 3:3 (3:1)

Branky: Budín 2, Bauer

Domácí tým nasadil do hry mladého kolovečského divizionáře Šinála a téměř celou hru postavil na něm. Sice jsme se dostali do vedení gólem Jindry Budína, domácí ale otočili výsledek a v poločase vedli už 3:1. Dokázali jsme ale ve druhé půli zabojovat a především uplatnit dlouholeté zkušenosti. Mnichovští jako obvykle začali být nervóznější, obzvlášť po dalším Jindrově gólu. Těsně před koncem jsme kopali přímý kop a Baui nechytatelnou dělovkou zajistil cenný bod.

Ajax B: Paul st. - Kalčík, M. Gust, Zedník, Šimka - Bauer, Budín, Šobr, M. Steinbach

11. května - hala Plzeň (Lokomotiva) - krajský pohár
STB Plzeň-Ajax 1:9 (0:5)

Branky: Procházka 4, Dostálík 3, Manowetz, Makovský

Domácí tým nastoupil jen s pěti hráči do pole, a tak se soustředil víceméně jen na bránění. Měli jsme stálou převahu a pořád drželi míč, povedlo se několik solidních kombinací. Vítězství jsme získali celkem snadno.

Ajax B: M. Steinbach - Belina, Makovský, Bozděch, Fillinger - Manowetz, Procházka, Dostálík, Šimandl

7. května - hřiště Nový Kramolín (tráva) - okresní přebor

Nový Kramolín B-Ajax B 2:6 (0:3)

Branky: M. Steinbach 3, Budín 2, Šefčík

Nový Kramolín JT-Ajax B 3:2 (2:1)

Branky: Makovský, M. Steinbach

Ajax B: Paul st. - Kalčík, M. Gust, Šefčík, V. Steinbach - Muchna, Budín, Makovský, M. Steinbach

1. května - hřiště Kdyně (umělá tráva) - okresní přebor
Bahňáci Kdyně-Ajax B 3:4 (0:1)

Branky: Budín 2, Belina, Bauer

Před zápasem jsme společně se soupeřem uctili minutou ticha památku Honzy Paula mladšího. Pak už se tým snažil vybojovat i pro něj první jarní vítězství. V prvním poločase se ujala nenápadná střela Ládi Beliny, jinak byl průběh poměrně vyrovnaný, my jsme si jen s potížemi zvykali na velký odskok míčů. Po změně stran jsme se přeci jen začali více prosazovat, zejména naše útoky do otevřené obrany dělaly Bahňákům problémy. Dvakrát se trefil Jindra a jednou Baui. Zdálo se, že už je rozhodnuto, ale naše ztráta koncentrace umožnila soupeři vstřelit tři rychlé góly za sebou. V hektickém závěru jsme neproměnili několik šancí, nakonec jsme byli rádi, když rozhodčí zápas odpískal.

Ferda’s grůp-Ajax B 4:6 (0:3)

Branky: Bauer 4, Budín, M. Gust

Již po prvním poločase mohlo být rozhodnuto, vedli jsme o tři góly. Ale druhá část hry přinesla nečekané drama. Ferdové snížili na 2:3, naštěstí se dařila střelba Bauimu, který se trefil třikrát a vždy v důležitou chvíli, když Kdyňští snížili na rozdíl jediného gólu. To se jim povedlo celkem třikrát. Vítězství jsme ovšem taktickou hrou uhájili, drželi jsme míč, a to na běhavý domácí tým platilo.

Ajax B: Paul st. - Belina, Kalčík, M. Gust, Šobr (2. zápas nehrál) - Bauer, Budín, Žáček, M. Steinbach

Podzimní část

Prezident promluvil o béčku
Rozhovor prezidenta Ajaxu Staňkov o podzimní části okresního přeboru zveřejnil 1. prosince Týdeník Domažlicko. Čtěte zde.

Ajax Staňkov B - shrnutí roku 2010
Končící rok v obrazech a s hudebním doprovodem.

Závěrečná béčka Ajaxu U Tří sluncí

Tak máme za sebou zase jednu závěrečnou, tentokrát mělo béčko důvod proč se odvázat, vždyť vede tabulku okresní ligy. Jídla i piva bylo dost, zajímá-li vás i fotodokumentace, klikněte zde.

23. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-HSK Domažlice 5:2 (3:2)

Branky: Belina, M. Steinbach, Žáček, Budín, J. Šimka

Začali jsme dobře, pohotovou gólovou střelou Ládi Beliny. Jenže stačila trocha nepozornosti a hosté vyrovnali. Martin Steinbach pak dal druhý gól, ale soupeř opět využil našeho zaváhání v obranné činnosti mužstva. Těsné poločasové vedení nám zajistila vydařená střela Káji Žáčka od břevna do sítě. Důležitý gól na 4:2 dal po obrátce Jindra Budín. Měli jsme pak řadu dalších šancí, ale ani HSK nerezignovali na útočné snažení a nejednou nám před brankou zatopili. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Jirka Šimka.

Ajax B-RSC Čerchov Domažlice 6:3 (4:2)

Branky: Budín 3, M. Steinbach 2, Žáček

RSC v utkání před námi prohráli s HSK 3:5 a stín neúspěchu na nich ležel i v úvodu utkání. Dokázali jsme toho využít, konkrétně tedy Jindra Budín, který se třikrát prosadil z bezprostřední blízkosti a zajistil nám vedení 3:0. Pak jsme nedali další vyloženou šanci a hosté snížili. Jenže jsme si vybrali slabší chvilku a umožnili RSC upravit na 3:2. V závěru první půle vyhodil brankář míč na Karla Žáčka, ten si všiml vybíhajícího gólmana hostů a mazácky ho obstřelil. Brzy po změně stran se hosté opět dostali na dostřel, když dali třetí gól. Dlouho byl výsledek na vážkách, pak ale vzal zodpovědnost na své kopačky Martin Steinbach a dvěma povedenými trefami definitivně rozhodl.

Ajax B: V. Steinbach - Kalčík, M. Gust, J. Šimka (druhý zápas nehrál), Belina - Budín, Žáček, M. Steinbach

17. října - hřiště Němčice - okres I. třída
SKP Valcha-Ajax B 4:10 (2:6)

Branky: Bozděch 4, Žáček 2, J. Šimka, Zedník, M. Steinbach, Kalčík

Měli jsme trochu respekt ze hřiště, protože jsme v této sezoně poprvé nastoupili na přírodní trávě, která navíc byla hodně rozbahněná. Ale vstup do utkání byl jedním slovem vynikající. Už z první akce jsme dali gól, navzdory terénu jsme hráli rychlý kombinační futsal většinou na jeden dotek a navíc se nám velmi dařilo v koncovce. Za dvanáct minut jsme vedli 6:0! Bylo jasné, že tak to nemůže pokračovat celý zápas, to by bylo i proti přírodním zákonům, nicméně jsme v závěru první půle polevili a umožnili domácím snížit. Ve druhé půli jsme se nadále tlačili před soupeřovu branku, ale už bez tak účinné střelby. Pravdou je, že jsme někdy kombinovali až moc a přestřelit prázdnou branku z dvaceti centimetrů se také jen tak nevidí... Závěr ale už byl opět náš a tečkou byl krásný Kalčův gól levačkou do šibenice.

SAS Beroušek-Ajax B 6:8 (1:6)

Branky: Kalčík 3, Bozděch 3, Žáček 2

V podstatě se v prvním poločase opakoval scénář z prvního zápasu, celkem s přehledem jsme získali vedení a do přestávky jsme ho výrazně navýšili. Ovšem druhá část hry patřila domácím. Pomohla tomu naše nedůslednost při zakončování útočných akcí, ale i příliš velká chuť obránců chodit dopředu. Beroušek se postupně rozehrál, zodpovědnost na sebe strhl Karel Tomášek, který nám svou bojovností dělal potíže. Domácí snížili - většinou z protiútoků, kdy šli sami na brankáře - postupně až na 5:6, a najednou bylo zaděláno na drama. V pravou chvíli ale Bozďa přidal sedmý gól, krátce nato se prosadil i Kalča, a tak Tomáškův gól v závěru už jen korigoval konečné skóre.
V obou zápasech jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon, velkým oživením byla účast Bozdi, na své slavné momenty zavzpomínal Karlos a návrat střelecké formy potvrdil Kalča.

Ajax B: V. Steinbach - Kalčík, Zedník, J. Šimka - Bozděch, Žáček, M. Steinbach

9. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Mnichov 5:2 (3:2)

Branky: Kalčík 2, Budín, M. Gust, V. Steinbach (pen.)

Utkání zahájil Ajax velice dobře, M. Gust vysunul skvělou kolmicí D. Kalčíka, který střelou z úhlu otevřel skóre. A Kalča byl při chuti, zanedlouho přidal ránou pod břevno druhý gól. Když poté J. Budín zakončil svou individuální akci brankou na 3:0, zdálo se, že je rozhodnuto. Závěr první půle ovšem patřil Mnichovským, kteří dvěma góly snížili a zápas zdramatizovali. Ovšem hned na začátku druhého poločasu se prosadil M. Gust důležitou brankou na 4:2. Skóre uzavřel brankář domácích V. Steinbach, který proměnil penaltu nařízenou za ruku v pokutovém území Mnichova. Hráči Ajaxu pak měli několik možností zvýšit, tyč trefili D. Kalčík a J. Budín, svatyni soupeře ohrožovali také M. Zedník, M. Steinbach a M. Fillinger. Ovšem hosté hráli otevřený futsal a měli minimálně tři vyložené šance, s nimiž si ale brankář Ajaxu díky včasnému vyběhnutí poradil.

Ajax B: V. Steinbach - M. Gust, Kalčík, Zedník - Budín, M. Steinbach, Fillinger

2. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Bomber 4:3 (1:1)

Branky: J. Kmetík 2, Budín, M. Steinbach

Přestože jsme v utkání měli neustálou převahu, bylo tradiční derby dramatické až do konce. Nomber se ujal vedení, vyrovnali jsme a po přestávce výsledek otočili, ale hosté dotahovali a těsně před koncem jsme se ještě strachovali o vítězství.

Ajax B-Jamajka 1:7 (0:4)

Branka: J. Konvalinka

Naprostý propadák. Brzy jsme prohrávali 0:2 a to udalo ráz celému utkání. V útoku jsme se utápěli v kličkách a nepřesnostech, nestíhali jsme se bránit a ani Prezident v brance neměl zrovna svůj den. Naprosto zasloužená porážka.

Ajax B: V. Steinbach - M. Gust, Budín, Zedník - J. Kmetík, M. Steinbach, J. Konvalinka

25. září - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Čermná 4:2 (1:1)

Branky: Žáček, Budín, M. Steinbach, Fillinger
Žluté karty: Zedník, M. Gust

Zápas s obhájcem titulu byl hodně vyhecovaný, soupeř sice přijel bez svých největších opor, ale byl velmi nebezpečný. Nakonec jsme vítězství silou vůle ukopali.

Ajax B-Kozí doly 4:7 (1:3)

Branky: Fillinger 2, Kalčík, V. Steinbach

Doslova nás zničil jediný hráč - Tomáš Homolka, autor pěti gólů. Byl úplně u všeho a na co sáhl, mu vyšlo.

Ajax B: V. Steinbach - Kalčík, M. Gust, J. Šimka, Zedník - Žáček, Budín, M. Steinbach, Fillinger, Belina

18. září - hřiště Velký Malahov - okres I. třída

Ajax B-Nový Kramolín JT 3:2 (1:1)

Branky: Bauer 3
Žlutá karta: Kalčík

Hosté se ukázali jako nečekaně silný soupeř a měli jsme s ním velké starosti. Utkání bylo navíc hodně vyhecované, Kramolínští hráli futsal jako fotbal s tvrdým dojížděním soubojů, a tak se na malahovské umělce chvílemi dost jiskřilo. Prohrávali jsme po gólu vstřeleném hlavou (!), pak ale Ondra Bauer z přímého kopu vyrovnal a měli jsme několik možností jít do vedení. To se povedlo až po změně stran, kdy dal svůj druhý gól Ondra Bauer. Pak jsme měli několik vyložených šancí, ale naše střelce vychytal brankář nebo chyběla přesnost. Hosté ještě jednou utkání zdramatizovali, když se pěknou ránou do šibenice prosadila jejich opora Havlíček z divizních fotbalových Domažlic. Ale poslední slovo měl opět Ondra Bauer, z přímého kopu vymetl šibenici a rozhodl o našem vítězství.

Ajax B-Nový Kramolín B 9:1 (4:1)

Branky: Bauer 2, D. Gust 2, M. Gust 2, Budín 2, M. Steinbach
Žlutá karta: D. Gust

Již po pěti vteřinách se po rychlé kombinační akci opět prosadil Ondra Bauer a tato akce udala ráz utkání. Měli jsme navrch, kombinací jsme soupeře rozebírali, a kdybychom byli v koncovce přesnější, byl by výsledek ještě vyšší.

Ajax B: V. Steinbach - Kalčík, M. Gust, Budín, Belina - Bauer, D. Gust, M. Steinbach

Převzali jsme pohár za titul v roce 2009
S menším zpožděním jsme po sobotním zápase převzali pohár za vítězství v okresní lize 2008/2009. Na snímku cenná trofej společně s maskotem našeho klubu.

11. září - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Ferda Kdyně 2:2 (0:2)

Branky: Žáček, Bauer
Žlutá karta: V. Steinbach

Neměli jsme sice k dispozici obvyklého brankáře, ale jinak jsme se až na výjimky sešli téměř kompletní. Návratu na hřiště po téměř roční přestávce zaviněné zdravotními problémy se dočkal dokonce kanonýr posledních let Karel Žáček. Ovšem pokud jsme si mysleli, že vítězství přijde samo a snadno, soupeř nás velmi rychle vyvedl z omylu. Již po pěti minutách brankář V. Steinbach trochu netakticky vyběhl proti neobsazenému hráči, který jej prostřelil a Kdyňští vedli. Pak jsme se trochu rozehráli a vytvořili si převahu, ale jen jsme neúčelně kombinovali. Po dalším zaváhání v rozehrávce hosté zaútočili ve třech proti dvěma a střelou z deseti metrů zvýšili už na 0:2. Pak náš tým přece jen zabral, soupeře zmáčkl a vytvořil si několik šancí, dvakrát zazvonila i tyč. Skóre však bylo stále 0:2. A mohlo být ještě hůř, v závěru první půle jsme si znovu "dáchli" a soupeř měl dvě velmi dobré šance, které však brankář Ajaxu zlikvidoval.
Po změně stran jsme přitlačili, ale chybovali jsme ve finální přihrávce, chyběl nám pohyb i trocha rozvahy v koncovce. Kdyňským navíc velmi dobře zachytal brankář, který byl dlouho nepřekonatelný. Dvanáct minut před koncem jsme tedy zariskovali. Vzali jsme si time-out a na hřiště poslali čtyři útočníky. Tento tah vyšel, když po ideální přihrávce O. Bauera skóroval do odkryté branky K. Žáček. Po dalších minutách velkého tlaku se prosadil O. Bauer. Chtěli jsme strhnout vítězství na naši stranu, v závěru ale hosté ještě trefili tyč, další naše šance k úspěchu nevedly, a tak zápas skončil dělbou bodů.

Ajax B: V. Steinbach - Kalčík, Zedník, M. Gust, Budín - Bauer, Žáček, M. Steinbach, Muchna