wzHome    Aktuálně    Kádr    Statistika    Fotogalerie    Historie    Rekordy    Divize    Okres    B mužstvo        

Aktuálně - rok 2009

18. prosince - hala K. Vary - divize
FutFet Club K. Vary-Ajax 18:1 (12:1)


Branka:
Vachtl

Ajax: Konvalinka - P. Gust, V. Steinbach, Cerha, Vachtl, Cejthamr

11. prosince - hala Domažlice - divize

Ajax-Pumidas Plzeň 1:3 (0:2)


Branka:
Vachtl
Asistence: Lukáš

Ajax-Rabbit Plzeň 5:5 (2:4)

Branky:
P. Gust 2, Duchek, Vachtl, Lukáš
Asistence: Bozděch, Brož, Vachtl

Ajax: Smolka - Bozděch, R. Šimka, P. Gust, Brož, Ševčík - Vachtl, Lukáš, Duchek, Russ, Muchna

5. prosince - hala Domažlice - divize

Ajax-Lochotín 0:13 (0:4)


Chybělo nám příliš mnoho hráčů ze základní sestavy A mužstva, abychom mohli být konkurenceschopným týmem. Lochotín vyhrál naprosto zaslouženě a mohl vyhrát i vyšším rozdílem.

Ajax-Do dna Plzeň 2:7 (1:4)

Branky: Vachtl 2

Začali jsme nebojácně a v úvodu měli šance M. Vachtl a M. Steinbach. Bohužel je nepsoměnili, naopak soupeř při prvním vážnějším protiútoku skóroval. Pak už hosté víceméně kontrolovali hru, M. Vachtl snižoval na 1:2 a pak z penalty na 2:4.

Ajax: Smolka - Hrach, Ševčík, Kellner, J. Šimka, V. Steinbach - Vachtl, M. Steinbach, Janeček, Russ, Kalčík

29. listopadu - hala Domažlice - divize
Ajax-Indoss Plzeň B 3:7 (2:3)


Branky:
Lukáš 2, Procházka
Asistence: Procházka, Lukáš

Hosté, kteří v divizi obhajují titul z minulé sezony, se brzy ujali vedení, ale zanedlouho vyrovnal M. Lukáš střelou z přímého kopu. Plzeňští poté velmi lacinými góly upravili skóre na 1:3, do přestávky znovu M. Lukáš snížil. Zlomovým momentem utkání byla velmi přísně nařízená penalta, z níž vstřelili hosté čtvrtý gól a od té chvíle měli zápas pod kontrolou. Naše mužstvo sice hrálo vcelku solidní futsal, ale zkušený soupeř už dovedl zápas k poklidnému vítězství. Na 3:6 snížil ve 44. minutě J. Procházka.

Ajax-Remi Plzeň 0:4 (0:2)

Velmi dobře organizovaná hra druhého plzeňského týmu nám činila nepředstavitelné obtíže, od začátku utkání jsme nedokázali najít účinnou protizbraň. Z minima šancí, které si vytvořili, se nic neurodilo (dvakrát se skvěle uvolnil J. Cejthamr, ale brankář mu jeho střely chytil), hosté se svou defenzivní taktikou slavili úspěch, v tomto duelu se již také projevila únava, protože jsme nastoupili jen se šesti hráči do pole.

Ajax: M. Steinbach – Bozděch, P. Gust, R. Šimka – Procházka, Lukáš, Cejthamr


22. listopadu - hala Domažlice - divize
Ajax-Herd Cheb 0:4 (0:2)

Žlutá karta: J. Kmetík

Na Cheb jsme si věřili, vždyť jsme ho v posledním vzájemném zápase celkem přesvědčivě porazili. V úvodu jsme byli také aktivnější, velmi dobrou střelu J. Kmetíka ovšem brankář hostů vyrazil. Jenže zkušený soupeř čekal na chybu a my jsme mu ji nabídli. Hráč Chebu využil velice nedůsledné práce obrany, prosadil se mezi trojicí našich borů a trefil se přesně k tyči. Hosté se v té chvíli zatáhli do obranné ulity, kterou jsme při nejlepší vůli nedokázali překonat. Sice jsme do soupeře bušili, ale žádný efekt to nepřineslo. Naopak jsme inkasovali druhý gól. Ve druhém poločase se situace moc nezměnila, gól jsme dát nedokázali, i když jsme přeskupili sestavu. Za stavu 0:3 trefil J. Kmetík spojnici, ale v závěru jsme inkasovali ještě počtvrté. 

Ajax-FT Františkovy Lázně 4:2 (3:0)

Branky:
Vachtl 3, Procházka
Asistence: Hrach, P. Gust, Bozděch

Prohraným zápasem
s Chebem jsme se dostali pod tlak, ale první půle se nám povedla. Nejprve jsme se zastřelovali, ale pak už J. Procházka po přihrávce J. Hracha dal náš vedoucí gól. Nedlouho poté využil přihrávku P. Gusta M. Vachtl a stejný hráč do konce první půle přidal třetí branku, když sebral balon soupeři. Druhá půle byla dlouho celkem poklidná, nedařilo se nám však přidat čtvrtý gól (i když vyložené šance jsme měli), který by asi naděje hostů utlumil. Když soupeř snížil, stále jsme se hnali do útoku s cílem dát čtvrtý gól. Pak ale přišla ztráta míče, protiútok a přečíslení, z čehož Fr. Lázně snížily na 3:2. Závěr byl hodně nervózní, ale v poslední minutě, kdy hosté hráli power-play, vyslal míč dopředu T. Bozděch a M. Vachtl stanovil konečné skóre.

Ajax: M. Steinbach - P. Gust, Bozděch, Duchek, Hrach - J. Kmetík, Cejthamr, Procházka, Vachtl, Lukáš


6. listopadu - hala Domažlice - přípravný zápas
Ajax-Bomber Domažlice 6:8 (1:4, 1:2, 4:2)

Branky: Procházka 5, M. Steinbach

Modelové utkání na 3x20 minut posloužilo hlavně k seznámení obměněného týmu. První třetina nám opravdu nevyšla, zvykali jsme si na halu a někteří hráči i na futsalový míč. Hosté se ujali vedení, M. Steinbach sice vyrovnal, ale v závěru první části hry jsme dostali další tři branky. V prostředním dějství jsme se už zlepšili, přece jen jsme zodpovědněji bránili, ale Bomber měl pořád navrch. J. Procházka aspoň snížil na 2:5. Třetí třetina už byla lepší, těžko říci, jestli to bylo naším výrazným zlepšením, nebo že Domažličtí pod dojmem vysokého vedení zlehkomyslněli. Každopádně Honza Procházka chytil střeleckou slinu, dal další čtyři góly a upravil na přijatelnějších 6:8.
Byla to prospěšná příprava a je možné, že před zahájením divize sehrajeme ještě jeden zápas.1. listopadu - hřiště Domažlice - okres I. třída
Švédská trojka Domažlice-Ajax B 0:1
Branka: vlastní

Bahňáci Kdyně-Ajax B 5:5 (1:5)
Branky: J. Šimka 2, Multrus 2, Vacík

V prvním poločase se nám dařilo a vycházela i koncovka. Ovšem posledních 15 minut jsme odehráli v neskutečné křeči, jen jsme se bránili a umožnili zlepšujícímu se soupeři vyrovnat. V brance nastoupil Láďa Šobor, protože Honza Paul starší si při rozcvičování natáhl sval. Pro zranění nenastoupil ani náš nejlepší střelec Karel Žáček.

Ajax B: Šobor - Zedník, V. Steibach, M. Gust - J. Šimka, Vacík, Wanke, Multrus


28. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Kozí doly 3:5 (1:1)
Branky: M. Steinbach 2, Vacík

Zápas symbolizoval naše podzimní trápení. Když dal v úvodu M. Steinbach náš vedoucí gól, zdálo se, že půjde vše podle našich představ. Jenže pak jsme zahodili několik vyložených šancí a těsně před pauzou soupeř vyrovnal. Ve drhé části hry se nám nadále nedařilo. Kozí doly se ujaly vedení 1:2, J. Vacík sice vyrovnal, ale pak jsme zase dostali zbytečný gól z přímého kopu. V závěru jsme zmobilizovali síly, M. Steinbach vyrovnal, jenže jsme zase inkasovali - rozhodčí bohužel neodpískal ruku, kterou si hráč hostů zpracoval míč před vstřelením gólu. To nás dokonale rozložilo, na nic dalšího jsme se nezmohli, na něco vlastně ano - M. Steinbach dostal za urážku rozhodčího červenou kartu. A nakonec jsme dostali ještě jeden gól.

Ajax B-Čermná 5:3 (2:0)
Branky: Žáček 2, Muchna, Vacík, M. Gust

Čermná před tímto zápasem vedla tabulku s bilancí 10 vítězství-1 porážka, byla tedy v roli favorita. My jsme do utkání nastoupili s disciplinou a respektem - a to se vyplatilo. Po úvodním vyčkávání jsme se pustili do útočení a po brankách K. Žáčka a L. Muchny (to byla opravdu výstavní trefa!) jsme vedli 2:0. Po změně stran zvýšili J. Vacík a M. Gust na 4:0, a přestože jsme umožnili soupeři zkorigovat, pátý gól K. Žáčka vzal Čermné poslední zbytek nadějí. Byl to kvalitní futsalový duel, v němž celý tým bojoval, což nám přineslo zasloužené vítězství.

Ajax B: Paul st. - Zedník, M. Gust, Multrus, Vacík, J. Šimka (2. zápas nehrál) - Žáček, Muchna, Bozděch, Kalčík, M. Steinbach (2. zápas nehrál)

25. října - hřiště Němčice - okres I. třída
Valcha-Ajax B 4:3 (3:3)
Branky: Žáček 2, M. Gust

Na vedení domácích jsme dokázali odpovědět a otočili jsme stav na 3:1 pro nás. Valcha ale ještě do přestávky vyrovnala. Ve druhé půli dlouho gól nepadl, nakonec však domácí rozhodli minutu před koncem.

SAS Beroušek-Ajax B 0:6 (0:2)
Branky: Zedník 2, Multurs 2, M. Gust, Žáček

Po třech zápasech bez vítězství jsme se konečně dočkali úspěchu, když jsme zdolali poslední tým tabulky.

Ajax B: Paul st. - Zedník, J. Šimka, Multrus - Žáček, Wanke, M. Gust17. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-HSK Domažlice 3:4 (1:1)
Branky: Žáček 2, Zedník

Hráli jsme dlouho bez patřičného nasazení, ležérně a s pocitem, že vítězství přijde samo. Když se soupeř ve druhé půli ujal vedení 4:1, přitlačili jsme, vytvořili si spoustu šancí, ale už jsme nedosáhli ani na bod.

Ajax B-RSC Domažlice B 5:5 (3:1)
Branky: Žáček 2, Zedník

V kvalitním duelu jsme stále vedli, ale soupeř těsně před koncem vyrovnal.

Ajax B: Paul st. - Zedník, Wanke, Hrach, P. Král (2. zápas nehrál) - Žáček, Kalčík, J. Kmetík, Morkes (2. zápas nehrál)

 


11. října - hřiště Mnichov - okres I. třída
FC Mnichov 2001-Ajax B 0:3 (0:1)
Branky: V. Steinbach, Šimka, Wanke

Sestavu jsme dávali dohromady docela obtížně, protože na poslední chvíli vypadli ze hry někteří hráči, s nimiž jsme počítali. Ale zápas jsme zvládli. Trochu omlazený domácí tým to zkoušel svou typickou hrou, střílel z každé pozice, ale nepřesně. Takže do vedení jsme šli my - Kalča přihrál Prezidentovi, který levačkou poslal míč do šibenice. Na začátku druhé půle začal Mnichov náporem, který jsme ale přestáli, Honza vytáhl z rukávu několik důležitých zákroků. A pak přišel důležitý druhý gól. Kalča s Prezidentem rozehráli nakrátko roh a Šíma nechytatelně napálil míč pod břevno bodlem. Domácí ještě zlobili, trefili tyč, ale poslední slovo měl Wankis, který šikovně tečoval Honzův výhoz a upravil na 0:3.

Ajax B: Paul st. - Zedník, Šimka, V. Steinbach, Kalčík, Wanke.3. října - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Jamajka Domažlice B 2:4 (2:1)
Branky: Žáček 2

Hráli jsme po dvoutýdenní přestávce a pauza nám moc neprospěla. V utkání jsme trpěli nesehraností (L. Muchna, M. Kaufner a D. Kalčík nastoupili v této sezoně poprvé, J. Multrus po nějakých sedmi letech a J. Vacík zažil premiéru), a přestože jsme v první půli vedli 1:0 a 2:1, po změně stran jsme se museli sklonit před dobře hrajícím soupeřem. V letošním roce to byla první porážka béčka - po patnácti vítězstvích a jedné remíze...

Ajax B-Bomber Domažlice B 5:3 (2:2)
Branky: Žáček 3, Kalčík, Vacík

Dramatický zápas, v němž jsme nejprve vedli 2:0, pak ale prohrávali 2:3. Nakonec nám ale trochu přálo štěstí, a tak jsme se radovali z vítězství.

Ajax B: Paul st. - Budín, Kaufner (2. zápas nehrál), Multrus, Vacík - Žáček, Muchna, Kalčík12. září - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Ferda Kdyně 9:4 (3:2)
Branky: Bauer 3, M. Steinbach 3, Žáček 2, Budín

Proti nováčkovi soutěže jsme začali náporem, během něhož se v dobrých pozicích ještě zastřeloval K. Žáček. Brankami M. Steinbacha a O. Bauera jsme získali dvougólové vedení, nepozorností a chybami jsme však o náskok přišli. Ve druhém poločase soupeř snížil na 4:3 a 5:4 a snažil se zápas ještě víc zdramatizovat. Slabší chvilku jsme naštěstí přestáli a závěr zápasu byl už v naší režii.

Ajax B-Holýšov 11:5 (5:4)
Branky: Žáček 6, Bauer 2, M. Steinbach 2, Budín

Vedli jsme díky gólu K. Žáčka, ovšem pak jsme už měli velké problémy. Hosté obrátili stav na 1:2 a dokonce na 2:4. Teprve pak jsme začali hrát zodpovědněji, dostali soupeře pod tlak a ještě do přestávky skóre otočili. Po změně stran jsme měli navrch a zvyšovali skóre - střelecky se utrhl kanonýr minulé sezony K. Žáček, který se trefil celkem šestkrát!

Ajax B: Paul st. - Zedník, Budín, J. Šimka (první zápas nehrál) - Žáček, Bauer, M. Steinbach


 


21. června - hřiště Němčíce - okres I. třída
Valcha-Ajax B 3:6 (2:4)
Branky: Budín 3, Žáček, Homolka, Kalčík

Beroušek-Ajax B 1:3 (0:1)
---

Ajax B: Paul st. - Kaufner, Zedník, M. Gust, J. Šimka - Žáček, Kalčík, Budín, Homolka


Tabulka okresní ligy:

1. Ajax B 28   25 - 1 - 2   192 : 49 76
2. Jamajka B 28   20 - 5 - 3   153 : 87 65
3. RSC 27   19 - 2 - 6   192 : 98 59
4. Bomber 28   17 - 3 - 8   107 : 81 54
5. Čermná 28   17 - 2 - 9   133 : 90 53
6. N.Kramolín A 27   16 - 2 - 9   101 : 74 50
7. Šv. trojka 28   15 - 2 - 11   108 : 97 47
8. Valcha 28   13 - 0 - 15   101 : 96 39
9. Bahňáci 28   10 - 3 - 15   95 : 131 33
10. N. Kramolín B 28   10 - 3 - 15   80 : 103 33
11. Mnichov 28   8 - 1 - 19   81 : 117 25
12. HSK 28   7 - 4 - 17   81 : 161 25
13. Holýšov 28   7 - 3 - 18   82 : 150 24
14. Kozí doly 28   7 - 2 - 19   69 : 127 23
15. Beroušek 28   1 - 1 - 26   51 : 156 4


6. června - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-HSK Domažlice 11:1 (5:0)
Branky: Žáček 5, Zedník 2, Kalčík 2, V. Steinbach, Kaufner

Už z prvního útoku jsme se ujali vedení, když Lukáš Muchna nastřelil před brankou stojícího Karla Žáčka. Hosté sice krátce poté vyrovnali, ale pak už jsme stříleli jen my, zápas se dohrál v poklidném tempu.
Fotky z utkání

Ajax B-Švédská trojka Domažlice 6:4 (2:3)
Branky: Žáček 4, Muchna, V. Steinbach

Druhé utkání přineslo dramatický futsal, je jen škoda, že ho neviděli nějací diváci. Věděli jsme, že k potvrzení prvního místa potřebujeme bod, ale asi jsme na tento fakt mysleli víc než na samotnou hru. "Švédi" se dostali do vedení, Karel Žáček sice vyrovnal, ale pak jsme inkasovali další dva góly. Velmi důležitá byla branka na 2:3, kterou těsně před pauzou dal Lukáš Muchna. Po změně stran jsme přitlačili a po delším dobývání branky Karel vyrovnal. Jenže hned z protiútoku přišlo naše zaváhání a zase jsme prohrávali. Adrenalinový závěr zápasu ale patřil nám. Střelecký démon Karel vyrovnal na 4:4 a vítězný gól vstřelil po akci na pravé straně Viktor Steinbach. Výsledek pečetil Karel. "Švédové" hráli opravdu dobře, dali nám zabrat a těsně před koncem ještě dali tyčku.
Vítězství znamená, že nám v této sezoně patří 1. místo v tabulce okresní ligy.   
Fotky z utkání

Ajax B: Paul st. - Kaufner, V. Steinbach, Zedník - Muchna, Žáček, M. Steinbach, Kalčík
 30. května - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Jamajka B 10:1 (4:0)
Branky: Bauer 3, Zedník 2, Budín 2, Muchna, M. Gust, Kaufner

Do utkání jsme chtěli vstoupit s opatrnější taktikou, vyztužit obranu a držet míč. S Jamajkou máme totiž mizernou bilanci, v posledních letech jen samé prohry. Ale pomohl nám rychlý gól Míry Kaufnera, za chvíli zvýšil pěknou střelou Michal Zedník. Góly nás uklidnily, a i když soupeř byl technicky vyspělý a chtěl hrát ofenzivně, už jsme měli zápas ve svých rukou. Ve druhé půli jsme už v pohodě dohrávali.

Ajax B-Bomber 4:0 (2:0)
Branky: Muchna 2, Bauer, Budín

Bomber přijel jen ve čtyřech lidech, takže pochopitelně betonoval. To nám dělalo potíže, naštěstí se trefil Lukáš Muchna a těsně před pauzou přidal druhý gól. Po obrátce se obraz hry nezměnil, jen jsme spálili o něco víc šancí.

Ajax B: Paul st. - Kaufner, V. Steinbach, Zedník, M. Gust - Muchna, Bauer, Budín24. května - hřiště Nový Kramolín - okres I. třída
Nový Kramolín A-Ajax B 1:1 (0:1)
Branka: Kaufner

Dlouho se hrál opatrný futsal s čekáním na chybu. Do vedení nás poslal M. Kaufner, který dostal ideální přihrávku a v situaci, kdy byl sám před brankářem, nezaváhal. Ve druhé půli mohl rozhodnout L. Muchna, ale ve vyložené šanci zamířil vedle branky. Domácí pak po zaváhání v naší obraně vyrovnali. T. Janka pak ještě trefil tyč, domácí měli minutu před koncem velkou šanci, a tak je konečná remíza spravedlivým výsledkem.

Nový Kramolín B-Ajax B 1:7 (1:2)
Branky: Muchna 3, Homolka 2, V. Steinbach, Janka

O naše rychlé vedení se postaral V. Steinbach, který pronikl na pravé straně hřiště obranou a levačkou zasunul míč do branky. Domácí ale bojovali a dočkali se vyrovnání po naší ztrátě míče ve středu hřiště. Individuální akce J. Homolky nás ovšem zase poslala do vedení. Ve druhé půli, kdy na hřišti už panovalo opravdu úmorné vedro,  se rozstřílel L. Muchna, který přidal tři góly, jednou se trefili T. Janka a znovu J. Homolka.

Ajax B: Paul st. - Kaufner, V. Steinbach, Zedník - Muchna, Janka, Kalčík, Homolka16. května - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-Mnichov 5:1 (2:0)
Branky: Kaufner 2, Muchna, Žáček, Paul ml.

Ajax B-Holýšov 10:4 (5:1)
Branky: M. Steinbach 3, Dolejš 3, Žáček 2, Muchna, M. Gust

Ajax B:
Paul st. - M. Gust, Paul ml., Homolka, Kaufner - Žáček, Muchna, M. Steinbach, Dolejš


9. května - hřiště Čermná - okres I. třída
Kozí doly-Ajax B 1:6 (0:4)
Branky: Žáček 4, M. Steinbach, Muchna

Čermná-Ajax B 2:5 (0:3)
Branky: Žáček 2, Kalčík, Homolka, Muchna

Ajax B:
Paul st. - Zedník, M. Gust, Paul ml., Homolka - Žáček, Muchna, M. Steinbach, Kalčík2. května - hřiště Velký Malahov - okres I. třída
Ajax B-RSC Čerchov Domažlice 12:0 (3:0)
Branky: Žáček 4, M. Steinbach 3, Muchna 2, Paul ml. 2, P. Král

Ajax B-Bahňáci Kdyně 11:2 (3:1)
Branky: Žáček 4, M. Steinbach 3, Muchna, Paul ml., Kalčík, Kaufner

Ajax B:
Paul st. - Kaufner, Paul ml., P. Král - Žáček, M. Steinbach, Kalčík, Muchna


 

14. března - hřiště Plzeň (hala) - divize
Do dna Plzeň-Ajax 7:3 (4:2)

Branky:
M. Steinbach, Procházka, Bauer
Asistence:
Procházka 2
Žlutá karta:
Bozděch

Pumidas Plzeň-Ajax 7:4 (5:3)

Branky:
Bauer 2, Bozděch, B. Kmetík
Asistence:
V. Steinbach, Škampa, Procházka, Bauer
Žluté karty:
Paul ml., Škampa, V. Steinbach

Ajax: Škampa - Bauer, B. Kmetík, R. Šimka, V. Steinbach - Procházka, M. Steinbach, Bozděch, Paul ml.


8. března - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Herd Cheb 6:1 (3:1)

Branky:
J. Kmetík, Procházka, Žáček, R. Šimka, M. Steinbach, Bauer
Asistence:
Vachtl 2, M. Steinbach 2, J. Kmetík, Procházka
Žluté karty:
Paul ml., M. Steinbach

Pustili jsme se do soupeře zhurta, během prvních minut jsme si vytvářeli šanci za šancí, ale s koncovkou jsme byli na štíru. Vedoucí branky jsme se dočkali až díky Jožinovu důrazu. Soupeř sice vyrovnal, ale do přestávky jsme dali zaslouženě další dva góly po střelách Chuana a Karlose. Po obrátce jsme kontrolovali hru a měli hru pod kontrolou, další góly k našemu přesvědčivému vítězství přidali Šimi, Štambi a Baui.


Ajax-Františkovy Lázně 7:3 (4:1)

Branky:
Bauer 3, Procházka 2, M. Steinbach, J. Kmetík
Asistence:
Vachtl 2, Šimka, Bauer
Žlutá karta:
Bauer

Hosté hráli velice dobře, až nás překvapilo, že takový tým je na posledním místě tabulky. Potřebovali jsme nutně vyhrát, šlo o klasický záchranářský souboj. Měli jsme v první půli pořádný kus štěstí, hsoté zahodili několik vyložených šancí. Nám se naopak dařilo, střelecky se zaskvěl Baui, který dal dva góly z přímých kopů a ve druhém poločase zkompletoval hattrick. Hosté bojovali, snížili na 4:2 a 6:3, ale mimořádně důležité vítězství jsme si nenechali uniknout.

Ajax: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul ml. (2. zápas nehrál), Žáček, Bozděch - Procházka, Vachtl, J. Kmetík, M. Steinbach


1. března - hřiště Plzen (hala) - divize
Ajax-Indoss Plzeň B 3:4 (1:3)

Branky:
Bozděch, J. Kmetík, Žáček
Asistence:
Žáček 2

Nasadili jsme znovu téměř "béčkovou" sestavu a zpočátku jsme měli moc velký respekt k favorizovanému soupeři. Ten také v úvodních pěti minutách dvakrát skóroval a vytvořil si i další šance. Ovšem postupně jsme začali zvedat hlavu. Bozďa svým premiérovým gólem v divizi snížil, Borda pak vyrovnal, ale pro hraní rukou gól neplatil a navíc jsme museli čelit desítce - tu ale Štambi skvělým zákrokem zlikvidoval. Před přestávkou jsme dostali třetí branku a zdálo se, že je vše jasné.
Ve druhé půli jsme ale zabojovali a soupeře potrápili. Nejprve se Jožin skvěle prosadil a snížil, pak měl další šanci a Karlos trefil tyčku. Na bojovníka Karlose se poté štěstí usmálo, když svým typickým průnikem zbuldozeroval obranu soupeře a vyrovnal! Vzápětí Bozďa po rohovém kopu přestřelil odkrytou branku... Bohužel, nakonec rozhodl nešťastný Bruskův vlastní gól, na který jsme už nedokázali odpovědět.

Sestava: M. Steinbacha - J. Šimka, Paul ml., B. Kmetík - Žáček, Bozděch, J. Kmetík20. února - hřiště K. Vary (hala) - divize
FutFet K. Vary-Ajax 13:4 (7:1)

Branky:
Žáček 2, Vachtl, Bauer

Od začátku byli domácí lepší a zcela právem nás potrestali za naivitu. Neměli jsme nárok.

Draci K. Vary-Ajax 7:7 (3:4)

Branky:
Vachtl 6, Bauer

Přestože za domácí nastoupili v poli bývalí hráči I. fotbalové ligy Velkoborský a Tichota, nechyběl ani nejlepší divizní střelec Geňo, dokázali jsme urvat bod. Všechny karlovarské rádoby hvězdy zastínil Vachtlís, díky němuž jsme vedli 3:0 a ještě v poločase hlídali těsný náskok. Ve druhé půli Draci změnili taktiku, do branky dali dalšího exligistu Matějčka, který coby pátý hráč víc útočil než chytal. Domácí otočili výsledek a vedli 7:5. Jenže i v té době naši soupeři jakoby slabomyslně útočili v pěti, za což sklidili zasloužený trest - Vachtlís svým šestým gólem snížil na 7:6 a dvě minuty před koncem vyrovnal Baui.

Sestava: Škampa - Bauer, J. Šimka, Paul st., B. Kmetík - Vachtl, Žáček


15. února - hřiště Plzeň (hala) - divize
Čespo 21 Plzeň-Ajax 4:1 (2:0)

Branka:
Procházka
Asistence: R. Šimka
Žluté karty:
Škampa, R. Šimka

Zápas jsme nezvládli, triumfoval takticky dobře hrající soupeř. Naprosto jsme selhali v koncovce, i když jsme zejména v první půli měli aspoň pět vyložených šancí (Majli, Šimi, Kalča, Baui, Vachtlís...). Jediný gól dal Chuan po přihrávce Šimiho. Bohužel, nebezpečně se blížíme do zóny sestupu...

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul, Hrach - Procházka, Vachtl, Majlát, Žáček, Kalčík


8. února - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Pebal Plzeň 10:3 (8:2)

Branky:
Procházka 5, Bauer, B. Kmetík, Vachtl, Kalčík, Žáček
Asistence: Vachtl 2, R. Šimka, Žáček, Majlát, M. Steinbach, Bauer, Kalčík
Žlutá karta:
B. Kmetík

Měli jsme na soupeře nedobré vzpomínky, v prvním vzájemném utkání jsme ztratili výhru v závěru. Teď jsme si chtěli dát pozor. První velkou šanci měl soupeř, naštěstí Štambi, který nastoupil v brance, ji zlikvidoval. Pak se z dálky trefil Baui, potom Borda, Vachtlís a tak dále. Po první půli bylo rozhodnuto. Kanonýrsky se utrhl Chuan, autor pěti gólů, první branku v divizi vstřelil Kalča.

Ajax-Pebal Plzeň 6:8 (2:7)

Branky:
Majlát 4, Procházka 2
Asistence: Procházka 2, Majlát, Žáček, M. Steinbach, Vachtl
Žluté karty:
M. Steinbach (2x)
Červená karta:
M. Steinbach

Chuan nás poslal do vedení a zdálo se, že máme navrch. Pak jsme si ale prakticky sami dali dva góly, což nás zlomilo. Dostávali jsme do otevřené obrany další a další branky a poločasové skóre bylo hrozivé. Ve druhé půli jsme ale zabojovali a stáhli to až na 6:7. Bohužel, pak rozhodčí daroval Rabbitu desítku, z níž jsme dostali osmý, rozhodující gól. To už byl v bráně Baui, protože Štambi označil zlosyna v rozhodcovském dresu jistým šťavnatým výrazem a musel se po druhé žluté kartě a červené pakovat ze hřiště. Rozhodčí nám ukázali svou ďábelskou tvář, soupeři zvlášť ve druhé půli dost stranili (jejich nejlepší hráč Švehla měl po žluté kartě minimálně jeden další zákrok na kartu, ale nic z toho nebylo). Musíme ale uznat, že soupeř hrál jinak celkem férově, hodně oceňujeme gesto jejich střelce Uzlíka, který v první půli za stavu 1:0 zakopl míč do autu po chybně odpískané Vachtlísově ruce na hranici našeho pokutového území...   

Sestava: M. Steinbach - Bauer, R. Šimka, Bozděch, B. Kmetík - Procházka, Vachtl, Majlát, Žáček, Kalčík1. února - hřiště Sokolov (hala) - divize
Materia Sokolov-Ajax 10:2 (2:0)

Branky:
V. Steinbach, Žáček
Asistence: Žáček, B. Kmetík

Sestavu jsme dávali dohromady jen s velkými obtížemi, téměř celý kádr A mužstva se nedostavil, i když absence byly až na drobné výjimky celkem omluvitelné (nemoc, práce, karty, už méně fotbal a ještě méně organizace mládeneckého plesu). Z větší části nastoupili hráči B mužstva, nasadili jsme ale i novou tvář, nadějného univerzála Bozďu.
Domácí na nás vtrhli s velkou vervou a deset minut jsme byli pod jejich tlakem. Soupeři ale nevycházela koncovka, střílel vedle, razítkoval tyče a velmi dobře chytal Škampi. Asi v 15. minutě se Sokolov ujal vedení a zanedlouho zvýšil na 2:0. Teprve pak jsme se osmělili i my - Borda dělovkou do hlavy srazil gólmana domácích, Šíma přestřelil a Bozďův pokus šel nad branku.
Na začátku druhé půle jsme sice dostali třetí gól, ale pak jsme hráli celkem slušný futsal, dostávali jsme se do šancí a dali i dva góly. Nejprve si Prezident narazil míč s Karlosem a snížil na 3:1, po inkasovaném čtvrtém gólu zabojoval v pokutovém území Borda a Karlos propálil vše, co měl před sebou. Pak jsme dostali pátý gól, ale následovala série obřích šancí - Borda ze dvou metrů netrefil branku, Morkyho dvě střely šly nad a Prezidentova hlavička po Karlosově rohu šla snad pět centimetrů vedle tyče. V těch chvílích jsme bojovali o solidní výsledek, pak si ale bohužel vybral slabší pětiminutovku Borda, který na další tři góly prakticky soupeři namazal... V závěru jsme už neměli síly, Morky sice trefil tyčku, ale domácí přidali další góly a několik šancí ještě nedali.

Sestava: Škampa - J. Šimka, V. Steinbach, Bozděch, B. Kmetík - Morkes, Kalčík, Žáček


24. ledna - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-FK Lochotín 0:5 (0:1)

Žlutá karta:
Bauer

První poločas jsme odehráli ještě celkem dobře, ve hře nás držely zákroky brankáře Pepína, který v této sezoně nastoupil vůbec poprvé. problémem bylo, že jsme se téměř nedostávali do šancí. Po změně stran přidal zkušený soupeř další góly a nebylo co řešit.

Ajax-Remi Plzeň 1:4 (0:2)

Branka:
Žáček
Asistence: Majlát
Žluté karty:
Dolejš, Žáček, Bauer, R. Šimka, Procházka

Zápas proti soupeři, s nímž jsme měli sehrát přinejmenším vyrovnanou partii, se nám vůbec nepovedl. Opět se nedařilo proniknout do šancí, naopak náš protivník dokonale využil našich chyb. O jediný gól se postaral Karlos, když dorazil do sítě Majliho vyraženou střelu. Do statistik jsme se ale výrazněji zapsali díky pěti (!) žlutým kartám. Dlužno dodat, že některé z nich byly docela přísné...

Sestava: Homolka - Bauer, R. Šimka, Paul, Žáček (1. zápas nehrál) - Procházka, Majlát, Dolejš, Muchna18. ledna - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Rabbit Plzeň 3:3 (1:1)

Branky:
Vachtl 3
Asistence: M. Steinbach, Procházka

Soupeř na nás neskutečně vletěl, dal první gól a my jsme se skoro celý první poločas vzpamatovávali. Až těsně před přestávkou se parádním sólem přes tři hráče prosadil Vachtlís a tvrdou střelou po zemi vyrovnal. Ale ani po změně stran jsme jaksi nemohli najít správné tempo, vázla kombinace a hráči Rabbitu, ač jen pět do pole, neustále zlobili. Vachtlís měl svůj den, přidal další dva góly, ale pokaždé jsme inkasovali vyrovnání. Těsně před koncem měl Rabbit obrovskou šanci, ale Škampi se vyznamenal.


Ajax-Pebal Plzeň 4:4 (1:1)

Branky:
Procházka 2 (1 z pen.), Majlát 2
Asistence: Procházka, Paul, Majlát
Žluté karty: Majlát, Dolejš

To, jak jsme zápas odehráli, si za rámeček dát nemůžeme. Po penaltovém zákroků na Ference kopal Chuan penaltu a vedli jsme. Ale nedokázali jsme se dobře zkoncentrovat a využít další šance, soupeř využil našeho zaváhání a vyrovnal. Na začátku druhé půle dal dva rychlé góly Majli a vypadalo to, že směřujeme k vítězství. Dostali jsme gól na 3:2, ale po Chuanově střele z úhlu jsme zase vedli. Sérii dalších vyložených šancí jsme neproměnili a přišel zákonitě trest. Čtyři minuty před koncem Pebal odvolal brankáře a kromě toho, že vyrovnal, další dvě tutovky nedal. Takticky jsme prostě úplně propadli a hloupě se připravili o vítězství.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul, B. Kmetík - Procházka, Majlát (1. zápas nehrál), Vachtl, M. Steinbach, Dolejš, Lukáš (2. zápas nehrál)17. ledna - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Čespo Plzeň 6:4 (6:1)

Branky:
Procházka 2, Majlát 2, Vachtl, Lukáš
Asistence: R. Šimka, Vachtl, Majlát, Bauer, Procházka
Žluté karty:
Majlát, M. Steinbach, Paul

Po 30 vteřinách soupeř kopal roh a inkasovali jsme. Rychle jsme se ale otřepali a po asi tříminutovém náporu přišlo vyrovnání, které zařídil Chuan. Čespo pak ale ukázalo sílu, naštěstí šance, které si vytvořilo, zahazovalo, dvákrát nás zachránila tyč a jednou břevno. Nám naopak koncovka vycházela, ještě do po poločasu se trefili Vachtlís, Pesi, Chuan a dvěma góly oslavil návrat do sestavy Majli. Ve druhém poločase jsme mohli hrát klidněji, moc jsme se do útočení nepouštěli, a to ani během naší přesilovky. Hosté snížili na 6:2 a další dva góly dali v poslední minutě.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul, Lukáš - Procházka, Majlát, Vachtl, M. Steinbach11. ledna - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Materia Sokolov 4:8 (2:5)

Branky:
Procházka 2 (1 z pen), Lukáš 2
Asistence: Škampa, R. Šimka, Paul

Ve 4. minutě se proti exdruholigovému týmu trefil Pesi, když zpracoval dlouhý Škampiho výhoz a přesně vypálil z úhlu. Následovala série našich šancí, které měli Chuan, Vachtlís i Ferenc. V 15. minutě hosté vyrovnali, ale ve 20. vybojoval Vachtlís míč, poslal ho Šimimu, který prudkou přihrávkou našel Chuana a vedli jsme 2:1. Pak jsme bohužel další tři velké šance zazdili a soupeř nás nemilosrdně vytrestal. Během čtyř minut nám dal čtyři góly! Zdálo se, že je po šancích, ale po přestávce Pesi po Bruskově hlavičce snížil. Začali jsme tlačit a Chuan trefil dělovkou spojnici. Ve 32. minutě byl ve vápně faulován Vachtlís a Chuan z penalty snížil na 4:5. Bojovali jsme dál, ale štěstí nám bohužel nepřálo. Ve 42. minutě dal Sokolov na 4:6 a pak ještě dvě branky přidal.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul, Dolejš - Procházka, Vachtl, Lukáš4. ledna - hřiště Cheb (hala) - divize
Fr. Lázně-Ajax 5:0 (2:0)

I když jsme začali celkem dobře, byli jsme docela aktivní a zvlášť Chuanova střela volala po gólu, nakonec bylo všechno jinak. Začalo to nedorozuměním Bauiho s Šimim, po němž se domácí ujali vedení a mohli se stáhnout a čekat na naše chyby. Ty bohužel přicházely a soupeř je dokázal potrestat. Byli jsme v útočné fázi bezzubí (pár střel sice bylo, ale hodně nepřesných, při jednom pokusu se nepříjemně zranil Borda), i proto skončil výsledek jednoznačně pro Fr. Lázně s potupnou nulou. Po delší době se v sestavě objevili Borda, Prezident a po zranění se vrátil Karlos - ale ani futsalová moudrost třicátníků k bodovému zisku nevedla... Citelně nám chyběl Majli a taky Tom, který se již podruhé za sebou bez omluvy nedostavil.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul ml., Dolejš - Procházka, Lukáš, Vachtl.

Fotogalerie - utkání, kabina, Non-stop
 

Herd Cheb-Ajax 4:1 (1:0)

Branka:
Procházka
Asistence: V. Steinbach
Žlutá karta: Bauer

Cheb měl být papírově silnější a možná i proto jsme se pustili do hry trochu opatrněji. Zabezpečili jsme obranu, což se nám docela dařilo, velkou šanci jsme měli po úniku Chuana, který však z levé strany nepřihrál přesně nabíhajícímu Prezidentovi. Domácí šli do vedení po přímém kopu a zmatku před naší brankou. Po obrátce přidali gól po protiútoku a střele z úhlu, pak jsme se ale začali zvedat. Pesi se individuálně prosadil a pálil do gólmana, Juan trefil ve velké šanci tyč. Snížení přece jen přišlo, Karlos nahrál Prezidentovi, ten našel před brankou Chuana, který poslal míč do prázdné branky. Jenže Cheb dal vzápětí třetí gól, Prezident následně loženku zazdil a v poslední minutě si udělal výlet Škampi, jenže na palubovce kopl do drnu a domácí mu hodili míč obloukem tam, kde má trávit svůj čas při zápase - do branky.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, B. Kmetík, V. Steinbach - Procházka, Lukáš, Žáček.