wz

Home    Aktuálně    Kádr    Statistika    Fotogalerie    Historie    Rekordy    Divize    Okres    B mužstvo    Základna    Turnaje    Vzkazy

22. prosince - hala Domažlice (Lokomotiva) - divize
Ajax Staňkov-FK Lochotín 1:8 (0:3)

Branka: Dostálík
Asistence:
A. Kmetík

Soupeř byl ve všech směrech lepší, přestože naše hodně oslabená sestava bojovala, co to šlo. Několik šancí, co jsme měli, jsme nevyužili, naopak hosté trestali naše chyby v defenzívě a zaslouženě vysoko zvítězili. Až za stavu 0:6 snížil P. Dostálík.

Ajax: M. Steinbach - Šefčík, Šimandl, Belina, Vachtl - Gabriel, Juráš, Dostálík, A. Kmetík

16. prosince - hala Plzeň (Lokomotiva) - divize
FT Fr. Lázně-Ajax Staňkov 5:4 (2:3)

Branky: Hulina, Lukáš, Gabriel, J. Šimka.
Asistence: Gabriel 2, Hulina

Flamengo Březová-Ajax Staňkov 6:3 (4:0)

Branky: Gabriel, Hulina, Lukáš.
Asistence: Lukáš, J. Šimka

Ajax: M. Steinbach - Lukáš, R. Šimka, Šimandl - Hulina, Gabriel, J. Šimka, Morkes.

26. listopadu - hala Plzeň (Lokomotiva) - divize
FC Jerigo Plzeň-Ajax Staňkov 4:2 (2:1)

Branky: Vaněček, Gabriel.
Asistence: M. Steinbach

Ajax: M. Steinbach - Lukáš, Gabriel, R. Šimka, D. Gust - Procházka, Vachtl, Vaněček, Vachovec.

20. října - hřiště Havlovice (tráva) - okresní přebor
HSK Domažlice-Ajax Staňkov B 2:22 (1:6)

Branky:
 Juráš 8, Morkes 7, A. Kmetík 4, Budín 2, B. Kmetík 1.

Na HSK se nám v posledních letech střelecky daří, na jaře jsme jim dali 20 gólů, teď dokonce 22, což je nový klubový rekord (počet vstřelených gólů i nejvyšší vítězství).

Ajax B: V. Steinbach - B. Kmetík, Kalčík, A. Kmetík - Budín, Juráš, Morkes

20. října - hřiště Nový Kramolín (tráva) - okresní přebor
Notor Club Nový Kramolín-Ajax Staňkov B 1:16 (1:3)

Branky:
 Budín 5,Juráš 3, Morkes 3, A. Kmetík 3, B. Kmetík 2

Domácí se k opakovanému zápasu sešli jen ve třech lidech do pole, ale v prvním poločase bojovali a kousali, navíc se dařilo jejich brankáři. Po změně stran ale odpadli fyzicky, čehož jsme využili k navýšení skóre.

6. října - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor
Ajax B-Bomber Domažlice 2:5 (2:2)

Branky: Budín, A. Kmetík.

Vůbec se nám nedařilo, hosté postavili jednoduchý plán - betonovat a příležitostně vyrážet do brejků. To jim vycházelo, i proto, že naši střelci měli vychýlenou mušku. Ve druhé půli jsme doufali, že zápas zlomíme, ale nepovedlo se a naopak jsme třikrát z protiútoků inkasovali.

Ajax B-Jamajka Domažlice 7:3 (0:1)

Branky:
A. Kmetík 2, Juráš 2, J. Kmetík 2, M. Steinbach.

První poločas byl jakýmsi odrazem marného dobývání branky soupeře v předchozím duelu. Teprve ve druhé půli jsme se rozehráli i rozstříleli a zajistili si přesvědčivé vítězství.

Ajax B: V. Steinbach - M. Gust, J. Kmetík, B. Kmetík, A. Kmetík - Budín, Juráš (v prvním utkání nehrál), M. Steinbach

30. září
 - hřiště Němčice (tráva) - okresní přebor
FC Mnichov-Ajax Staňkov B 2:1 (0:0)

Branka: Budín.

I v sestavě bez možnosti střídat jsme mistrovi minulé sezony statečně vzdorovali. Pokud bychom měli ještě aspoň dva hráče navíc, asi bylo v našich silách vyhrát. Domácí se ujali vedení po velmi sporné situaci - jejich hráč centroval z pozice už za brankovou čarou a míč trefil P. Juráše, který signalizoval aut. Rozhodčí ale nařídil penaltu a našeho hráče navíc nepochopitelně vyloučil. Mnichov se z penalty ujal vedení. Dohrávali jsme ve třech hráčích v poli, přesto se nám povedlo vyrovnat, když se prosadil J. Budín. Dvacet vteřin před koncem ovšem domácí propasírovali míč do brány podruhé.

Ajax B: Šobr - Šefčík, Juráš - Budín, J. Kmetík

Nový Kramolín-Ajax Staňkov B nedohráno

Nastoupili jsme k utkání jen ve třech lidech do pole. Zápas byl ale předčasně ukončen za stavu 3:1 pro domácí - rozhodčí udělali chybu a zápas se bude opakovat.

23. září - hřiště Němčice (tráva) - okresní přebor
SKP Valcha-Ajax B 2:3 (2:2)

Branky: Budín, Juráš, A. Kmetík.

SAS Beroušek-Ajax B 1:13 (0:8)

Branky: Juráš 4, Budín 4, A. Kmetík 2, Morkes 2, M. Gust

Ajax B: V. Steinbach - M. Gust, A. Kmetík, Šefčík - Budín, Morkes, Juráš, Homolka

15. září - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor
Ajax B-1. FC Čermná 8:2 (5:2)

Branky: A. Kmetík 4, J. Kmetík 2, M. Steinbach, Homolka.

Zápas jsme měli pod kontrolou, pouze v prvním poločase soupeře nechal ve hře nepozorný Prezident v brance, když pustil dva laciné góly. Aleš Kmetík dal svým třetím gólem v utkání svůj celkem 400. v barvách Ajaxu. Ve druhém poločase jsme se předháněli v zahazování vyložených šancí, nastřelili jsme i několikrát tyč.

Ajax B-Kozí doly Hříchovice 7:2 (4:1)

Branky:
A. Kmetík 2, M. Steinbach 2, Homolka 2, J. Kmetík

Zejména první poločas jsme odehráli pozorně a dobře, v koncovce jsme byli celkem úspěšní a zajistili si rozhodující náskok. Po změně stran jsme to již trochu otevřeli, dali sice další góly, ale umožnili Kozím dolům podnikat nebezpečné útoky - tentokrát byl ovšem Prezident v několika soubojích s předsedou soupeře Tomášem Homolkou úspěšný a nechal zapomenout na předchozí duel. Není bez zajímavosti, že v obou zápasech se prosadili všichni čtyři naši útočníci - obránci se tentokrát věnovali defenzivě.

Ajax B: V. Steinbach - M. Gust, B. Kmetík, Kalčík, Šefčík - M. Steinbach, J. Kmetík, A. Kmetík, Homolka

1. září - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor
Ajax B-Ferda’s Grůp Kdyně 6:3 (4:1)

Branky: B. Kmetík 3, Morkes, Budín, Juráš.

Nedovolili jsme nějakou komplikaci, i když soupeř chvílemi kousal. Povedl se tah se zařazením Borise Kmetíka do útoku, ryzí obránce se za důvěru odměnil třemi přesnými trefami! Po delší době opět nastoupili Radek Morkes, Přemek Šefčík a po dlouhém zranění také Michal Zedník.

Ajax B: Kasl - M. Gust, Zedník, Belina, Šefčík - Juráš, B. Kmetík, Budín, Morkes.

24. června hřiště Mnichov (tráva) - okresní přebor - finále play-off
FC Mnichov-Ajax Staňkov B 6:5 (3:1)

Finále play-off nakonec po boji, ale přiznejme si, že zaslouženě, vyhráli futsalisté FC Mnichov. V zápase vedli již 3:0, 4:1, 5:2 a 6:3, velkým finišem jsme jim znepříjemnili situaci a v poslední minutě nám jen špatné řešení vyložené šance zabránilo ve vyrovnání. Tři góly dal Honza Makovský a po jednom Jirka Šimka a Aleš Kmetík.
Každopádně výprava Ajaxu byla před utkáním poněkud zaskočena, že Mnichov oficiálně již je vítězem okresní ligy - jako první tým tabulky základní části soutěže, za což obdržel i putovní pohár. Play-off se tedy hrálo jaksi navíc... Doufejme tedy, že se od příští sezony soutěž vrátí k osvědčenému modelu s dlouhodobou tabulkou.
Každopádně Mnichovu k vítězství blahopřejeme, my jsme jako obhájci trofeje také nezklamali - koneckonců bilance béčka Ajaxu Staňkov je za poslední čtyři roky skvostná - dva tituly a dvě stříbra.

Ajax B: Kasl - B. Kmetík, Makovský, J. Šimka, M. Gust - Juráš, J. Kmetík, A. Kmetík, D. Gust.

Snímky z utkání

16. června - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor - semifinále play-off
Ajax B-RSC Čerchov Domažlice 15:2 (5:0)

Branky: Budín 5, Makovský 3, J. Kmetík 2, M. Steinbach 2, Juráš 2, R. Šimka.

Tým RSC nás nedávno vysoko porazil, a tak jsme měli ze soupeře respekt. Hosté ovšem dorazili jen v šesti lidech, čímž nám značně usnadnili situaci. Od úvodních minut jsme hráli velmi koncentrovaně se snahou zajistit si rozhodující náskok. To se povedlo, poločas jsme vyhráli o pět gólů a tím bylo prakticky vše vyřešeno. Hosté po obrátce rezignovali, což se promítlo do jednoznačného výsledku.

Ajax B: Kasl - B. Kmetík, Makovský, J. Šimka, R. Šimka - M. Steinbach, Juráš, J. Kmetík, Budín, V. Steinbach

10. června
O finále se utkáme s RSC Čerchov

Podle očekávání bude naším semifinálovým soupeřem v boji o postup do zápasu o okresní titul tým RSC Čerchov Domažlice. Tento tým v sobotu zdolal Bomber 3:1. Zápas se bude hrát v sobotu 16. června dopoledne ve Velkém Malahově.

2. června - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor
Ajax B-FC Mnichov 8:2 (4:2)

Branky: Budín 2, A. Kmetík 2, M. Steinbach 2, M. Gust, Juráš.

Ajax B-Nový Kramolín B 14:1 (7:1)

Branky:
A. Kmetík 4, Juráš 3, Budín 2, J. Kmetík 2, M. Steinbach 2, M. Gust.

Ajax B: Kasl - J. Šimka, Belina, M. Gust, B. Kmetík, V. Steinbach - M. Steinbach, Juráš, A. Kmetík, J. Kmetík, Budín

27. května - hřiště Domažlice (umělá tráva) - okresní přebor
Jamajka-Ajax B 2:6 (1:4)

Branky: B. Kmetík 2, Juráš 2, M. Steinbach, J. Kmetík

Bomber B-Ajax B 2:8 (0:4)

Branky: A. Kmetík 3, Juráš 2, J. Kmetík, V. Steinbach, M. Steinbach

Ajax B: Kasl - V. Steinbach, B. Kmetík, J. Šimka - M. Steinbach, Juráš, A. Kmetík, J. Kmetík

FC Čermná-Ajax B 2:5 (2:2)

Branky: Belina 2, Homolka, Juráš, J. Šimka

Ajax B: Kasl - J. Šimka, Belina, M. Gust - M. Steinbach, Juráš, Homolka

12. května - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor
Ajax B-RSC Čerchov Domažlice 4:10 (0:5)

Branky: Juráš 2, A. Kmetík 2

Hosté nás zaskočili skvělým vstupem do utkání, na který jsme nedokázali zareagovat. Už po první půli bylo rozhodnuto, po změně stran jsme alespoň zabojovali o zmírnění porážky, což se sice nepodařilo, ale naštěstí jsme se prosadili střelecky. V utkání debutoval brankář Tomáš Kasl.

Ajax B-HSK Domažlice 20:8 (10:3)

Branky: A. Kmetík 7, Juráš 6, Belina 2, Budín 2, M. Steinbach, V. Steinbach, B. Kmetík

Zápas, v němž se jen útočilo a téměř nebránilo. A to na obou stranách. Oba brankáři tak byli doslova nešťastníky. Nastříleli jsme historicky nejvíce gólů v jednom zápase, minutu před koncem to bylo ještě 18:8, ale pak jsme dali ještě dvě branky - tu poslední, dvacátou, Aleš Kmetík.

Ajax B: Kasl - Zedník, Belina, V. Steinbach, B. Kmetík - M. Steinbach, Juráš, A. Kmetík, Budín

28. dubna - hřiště Velký Malahov (umělá tráva) - okresní přebor
Ajax B-SAS Beroušek 7:6 (3:2)

Branky: Juráš 4, M. Gust, Fillinger, M. Steinbach

Ajax B-SKP Valcha 6:7 (3:2)

Branky: Juráš 4, Fillinger, M. Steinbach

Ajax B: Paul - M. Gust, Zedník, V. Steinbach, Fillinger - Budín, M. Steinbach, Juráš

22. dubna - hřiště Kdyně (umělá tráva) - okresní přebor
Ferda’s Grůp Kdyně-Ajax B 6:6 (4:2)

Branky: Juráš 3, M. Gust, M. Steinbach, V. Steinbach

Od začátku utkání jsme se tlačili do útoku, ale první gól zápasu dali domácí. Brzy poté sice Ligi po pěkné kombinaci vyrovnal, ale další šance zůstávaly bez využití - a že jich bylo! Ovšem naše koncovka byla žalostná. Soupeři pak stačily dva rychlé útoky, aby se ujal vedení 3:1. Satan poté prolomil svou střeleckou smůlu, těsně před koncem první půle trefil Štambi břevno a z protiútoku dali Ferdové čtvrtý gól, při němž si Prezident v naší brance trochu zdříml. Po změně stran Štambi dal třetí gól precizně provedeným přímým kopem a nedlouho poté Satan srovnal na 4:4. Jenže poté jsme zase ubrali na koncentraci a domácí nám dali další dvě branky. V drtivém finiši jsme Ferdy zmáčkli, Satan dal na 6:5, ale pak musel vyběhnout pomoci útoku Prezident a v poslední vteřině propálil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal.

Ajax B: V. Steinbach - J. Šimka, Belina, M. Gust, Kalčík - Budín, M. Steinbach, Juráš

Fotky z utkání zde

Fotbal spolu se zraněními vybrakoval Ajaxu sestavu

Poslední dvojzápas Ajaxu Staňkov v divizi ovlivnila série hračských absencí z důvodu probíhajících fotbalových zápasů i zdravotních problémů. Oba duely se tak staly spíše přípravou pro B mužstvo.

20. května - hřiště Čermná (tráva) - okresní přebor
Kozí doly-Ajax B 0:7 (0:2)

Branky: Juráš 4, M. Steinbach 2, M. Gust

Amigos Bar-Ajax 9:5 (4:2)

Domácí se během úvodních sedmi minut čtyřikrát střelecky prosadili, což zápas v podstatě rozhodlo. Od té chvíle sice hráči Ajaxu začali lépe bránit a celkem se jim dařilo i v ofenzivě, ale na zvrat v utkání to nebylo. Druhý poločas navíc odehráli po zranění Gabriela bez střídání. Tři branky hostů dal Makovský, po jedné M. Steinbach a Lukáš.

Motáček-Ajax 11:6 (6:2)
Staňkovským ve druhém zápase rychle ubývaly síly, alespoň je ale přijel posílit J. Kmetík, který nastoupil po více než roce. Ajax bojoval, ale v celkově otevřeném zápase se více střelecky dařilo Motáčku. Čtyři góly Ajaxu dal Lukáš, jednou se trefili Makovský a B. Kmetík.

Ajax: V. Steinbach – Makovský, B. Kmetík, Lukáš, M. Steinbach, J. Kmetík, Gabriel.

Série Ajaxu skončila v Plzni

Futsalisté Ajaxu Staňkov nepoznali porážku dlouhých devět zápasů v řadě, což je po minulém dvoukole vyneslo na čelo divizní tabulky. V neděli však až nečekaně snadno prohráli s plzeňským Jerigem.

Jerigo Plzeň-Ajax Staňkov 7:2 (5:1)

Hosté nastoupili do utkání s příliš otevřeným hledím a již po dvou minutách inkasovali. Krátce nato se po Šimkově přihrávce z autového kopu trefil Vachtl, ale hráči Jeriga byli na koni a začátek patřil jednoznačně jim. Během pěti minut přidali další dva góly a Ajax se stěží dostával do zápasu. Postupně ale převzal iniciativu a dostal se i do šancí, tu největší měl Manowetz, který prokličkoval celým hřištěm, překonal brankáře, ale jeho střelu vykopl skluzem z čáry vracející se obránce. Střelecky nabito ovšem měli domácí. Do konce první půle přidali z protiútoků další dvě branky, na začátku druhé části hry už to bylo 6:1 a v podstatě bylo vše jasné. Manowetz sice ještě snížil, ale poslední slovo měli domácí.
Ajax tak po dlouhé sérii vítězství poprvé prohrál a klesl na druhou příčku. O vylepšení bilance bude usilovat v sobotu proti týmům Sausfork Otovice a Draci Karlovy Vary.

Ajax: M. Steinbach – Lukáš, Makovský, R. Šimka, Vachtl, Gabriel, Manowetz.

28. ledna - hřiště Domažlice (hala) - divize
Ajax-Herd Cheb 7:1 (3:1)

Branky: Vachtl 2, Fillinger 2, Juráš, Manowetz, Makovský
Asistence: Vachtl 2
, Fillinger, R. Šimka, Makovský

Před zápasem nastal zmatek - dorazili jsme do haly a marně hledali sudího. Rozkopávání se tedy protáhlo na téměř dvacet minut, Prezident mezitím zoufale telefonoval, kam jen to šlo, a nakonec našel pochopení u Ondry Jurčíka, který - ač nedelegován - přislíbil, že dorazí. Přesto prvních pár minut musel odřídit s Borisovou asistencí na druhé lajně. Pak se píšťalky chopil Jurča a zápas dostal serióznější rámec. V prvním poločase jsme se sice ujali vedení 2:0, ale Chebští hráli velmi dobře, měli šikovné ofenzivní hráče, kteří si vypracovali několik velkých šancí a v 16. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Důležitý gól na 3:1 dal navrátilec do sestavy Vachtlís a zahájil tak své velké střelecké představení. Po obrátce už hostům přece jen docházely síly a odhodlání, ale podobu debaklu výsledek dostal až v závěrečných minutách.

Ajax: M. Steinbach - Makovský, Bozděch, R. Šimka, Belina - Manowetz, Fillinger, Vachtl, Juráš.

Ajax-FT Františkovy Lázně 6:5 (5:1)

Branky: Vachtl 4, Juráš, Manowetz
Asistence: Manowetz 3, R. Šimka, Makovský, M. Steinbach

Druhý tým z Chebska opět, stejně jako v prvním vzájemném měření sil, potvrdil velkou futsalovou kvalitu. Také neměl hráčů nazbyt, jen jednoho na střídání, ale dokázal nás hodně potrápit. Naštěstí jsme v prvním poločase proměňovali brejky a zajistili si velmi solidní náskok. Náš přechod z obrany do útoku opravdu fungoval, nechali jsme soupeře tvořit hru a dobře bránili. To ale platilo jen v první půli. Hosté po pěti minutách druhé části hry krásným gólem po sólové akci a střele do šibenice snížili - a začali kousat. Ve 35. minutě vyhodil Štambi dlouhý míč na Vachtlíse a nejstarší hráč v naší sestavě dal vítězný gól. Ano, vítězný byl až ten šestý. Františkolázeňští se v posledních pěti minutách vzepjali k nečekané gólové produktivitě a Ajax měl opravdu co dělat, aby vítězství udržel. Tři body jsme však získali, a tak jsme mohli být s celým víkendem opravdu spokojeni.

Ajax: M. Steinbach - Makovský, Bozděch, R. Šimka, Fillinger - Manowetz, Vachtl, Juráš.

21. ledna - hřiště Domažlice (hala) - divize
Rejnoci Nemanice-Ajax 2:7 (1:3)

Celé mužstvo toužilo vrátit soupeři porážku z prvního duelu, a tak jsme poměrně brzy převzali aktivitu. Maňas s Fílou několikrát kombinovali nanečisto, v 5. minutě jim však spolupráce vyšla na výbornou a Maňas nás poslal do vedení. Vedení nás uklidnilo, ale druhý gól nepřicházel. Naopak Rejnoci využili nařízeného přímého kopu a Mifek střelou k tyči vyrovnal. To nás trošku zabrzdilo v rozletu, ale v 17. minutě vyslal Dosty Gabu a ten už zase zařídil Ajaxu těsný náskok. V závěru poločasu jsme pozměnili rozestavení a těsně před koncem dal po Gabově přihrávce Maňas druhý gól.

Po změně stran jsme chtěli kontrolovat hru, což se nám dařilo. Ve 30. min. opět zafungovala spolupráce Fíla-Maňas a náš kapitán završil hattrick. O devět minut později připravil Dosty gól pro Gabu a ve 46. min. zase Fíla nahrál na gól Maňasovi. Pak jsme poněkud ztráceli koncentraci a dvě minuty před koncem někdejsí hráč Ajaxu P. Holar upravil na 2:6. Ovšem poslední slovo měl po akci Gaby Maky.

Branky: Manowetz 4, Gabriel 2, Makovský
Asistence:
Fillinger 3, Gabriel 2, Dostálík 2
Žluté karty: R. Šimka, A. Kmetík

Ajax: M. Steinbach - Lukáš, Makovský, Bozděch, R. Šimka - Manowetz, Fillinger, Dostálík, A. Kmetík, Gabriel.

14. ledna - hřiště Domažlice (hala) - divize
Ajax-Amigos Bar 4:1 (0:0)

K utkání s prvním týmem v tabulce jsme dávali sestavu s obtížemi dohromady, sáhli jsme proto k výpomoci z béčka (Jindra) a po téměř dvou letech nastoupil také Aleš. Amigos se předvedli jako velice kvalitní tým, hráli velice dobře takticky dlouho nám nedovolil víc než několik střel z dálky. Na druhé straně se dostali do několika vyložených šancí, které ale Štambi zlikvidoval. V závěru první půle měl velkou šanci Dosty, jenže brankář soupeře míč zázračně vyrazil na roh. I ve druhé půli byli hosté aktivnější, ovšem náš gólman měl skutečně svůj den. Ve 31. minutě získal Aleš míč, přetlačil obránce a prostřelil gólmana. Naše vedení vedlo hráče Amigos do útoku, ale Štambi mezi tyčemi doslova čaroval. Ve 36. min. přistrčil míč Fíla Maňasovi, který se prosadil proti zformované obraně dal náš druhý gól. Plzeňanům se podařilo snížit z penalty nařízené po trochu nešťastné Pesiho ruce. Nadále jsme však velmi dobře bránili a hrozili z brejků. Po jednom z nich Maňas našel Makyho a jeho střela pod břevno znamenala zvýšení na 3:1. V závěru hosté hráli power-play bez gólmana, ale naše obrana pracovala excelentně, třešničkou na dortu byl čtvrtý gól, který dal Aleš po Maňasově přihrávce do prázdné branky.

Branky: A. Kmetík 2, Manowetz, Makovský
Asistence:
Manowetz 2, Fillinger
Žlutá karta: Manowetz

Ajax: M. Steinbach - Lukáš, Makovský, Bozděch, R. Šimka - Manowetz, Fillinger, Dostálík, A. Kmetík.

Ajax-Motáček 3:2 (1:1)

Branky: A. Kmetík 2, Lukáš
Asistence:
Dostálík
Žluté karty: Makovský, A. Kmetík

V prvním zápase bohužel obdržel Maňas čtvrtou žlutou kartu, a tak jsme se museli vypořádat bez tvůrce hry. Motáček předváděl svůj tradiční zkušený futsal, na hrotu opět operoval mazaný lišák Votípka, s nímž měli naši obránci plno starostí. Taktické šachy narušil v 15. minutě Pesi, když po Dostyho rohu vstřelil náš vedoucí gól. Krátce nato jsme promarnili vyloženou šanci, hosté zaútočili, po střetu Makyho s Votípkou nechal rozhodčí Motáčku výhodu a hosté vyrovnali. Ve druhém poločase se obraz na hřišti neměnil, nadále převažovala taktika, ani jeden z týmů nechtěl moc otevírat hru. Až ve 37. minutě se na pravé straně individuálně prosadil Aleš a střelou z úhlu nás poslal do vedení. Jenže hosté ještě jednou vyrovnali a těsně před koncem měli vyloženou šanci rozhodnout, kombinací nás přelstili, ale v rozhodující chvíli útočník Motáčku netrefil prázdnou branku. V poslední minutě hráč soupeře poněkud netakticky fauloval na naší útočné polovině - šlo o šestý faul, takže se kopala desítka. Míč si vzal Pesi, ale pokyn z lavičky zněl jasně: kopat jde Aleš! A historicky nejlepší střelec Ajaxu kop proměnil, takže jsme si ve druhém zápase připsali plný bodový zisk.

Ajax: M. Steinbach - Lukáš, Makovský, Bozděch, R. Šimka - Fillinger, A. Kmetík, Dostálík, Budín.

Článek v Domažlickém deníku

7. ledna - hřiště Domažlice (hala) - divize
Ajax-Indoss Plzeň B 2:2 (0:1)

Branky: Gabriel, Manowetz
Asistence:
Hulina, M. Steinbach

Indoss na nás vyrukoval s velmi mladou sestavou, dorostence doplňovali dva zkušenější hráči Sadílek a Bešta spolu s brankářem Chržem. V úvodu utkání jsme se dostali do velmi dobré šance, když Maky vybojoval míč na naší polovině a řítil se sám na brankáře, ten ale dobře vyběhl a střelu vyrazil. I v dalším průběhu jsme čelili kvalitní kombinační hře soupeře a ohrožovali jsme ho z brejků. Béčko Indossu sice předvádělo velmi dobře organizovaný futsal, ale my jsme byli přece jen nebezpečnější. Soupeře často na poslední chvíli zachránil brankář, několikrát jsme ale v koncovce zaváhali a neproměnili tak další dvě vyložené šance. Zákonitě přišel trest – ve 21. minutě jsme chybovali při založení akce, hosté vycítili šanci, přečíslili obranu i brankáře a poslali míč v podstatě do prázdné branky.

Bylo to velmi nepříjemné, protože jsme vzhledem k poměru šancí prohrávali nezaslouženě. A když po osmi minutách druhé půle dal Indoss druhý gól, bylo to ještě horší. Ovšem naše mužstvo ukázalo, že má bojovného ducha. Už o tři minuty později po spolupráci s Hulim konečně prostřelil Chrže Gaba. A i potom jsme měli další příležitosti, dlouho nás v koncovce pronásledovala nehorázná smůla. Až čtyři minuty před koncem hodil Štambi dlouhý míč na Maňase, který se obtočil kolem bránícího protihráče a zamířil přesně k tyči. Měli jsme poté ještě možnost k vítěznému úderu, ale stejně tak nebezpečnou šanci na druhé straně zmařil celý zápas dobře chytající Štambi. V závěru nad námi visela hrozba šestého faulu, ale takovou komplikaci jsme již nepřipustili.

Remíza je nakonec asi spravedlivá, každopádně diváci sledovali velice zajímavý zápas. Hráči Indossu ukazovali futsalovější pojetí, ale my jsme mu čelili bojovností a větší přímočarostí.

Ajax-Remi Plzeň 7:3 (2:0)

Branky: Gabriel 2, Hulina, Manowetz, Makovský, Juráš, Lukáš
Asistence:
Hulina 2, Juráš 2, Gabriel 2, Manowetz
Žlutá karta: Makovský

Do druhého zápasu jsme nastupovali hned, bez žádné přestávky, a tak našemu nějaký čas trvalo, než se po dramatu s Indossem trochu zkoncentruje. Remi, poslední tým tabulky, nastoupil na hřiště s velkým odhodláním a dá se říct, že Ajax řádně potrápil, i když tomu konečný výsledek možná nenasvědčuje. V prvním poločase jsme si zajistili důležité dvougólové vedení, nejprve se trefil v 10. minutě Huli a ve 12. Maňas. Trochu jsme se nechali strhnout živelně útočnou hrou Remi – což pro nás bylo trochu překvapením, ze vzájemných zápasů v minulosti jsme tento tým znali jako hodně defenzivně zaměřenou futsalovou partu.

Hosté ve 30. minutě snížili na 2:1 a dostali se zpět do hry. Ne že by vyrovnání vyloženě viselo ve vzduchu, ale přece jen jsme trochu znervóznili. Gaba sice dal náš třetí gól, ale Remi hned za minutu zase snížili. V těchto chvílích přišly naše dva velmi důležité góly, které připravil Makymu a Satanovi Gaba. Hosté začali hrát bez brankáře, upravili na 5:3 a stále kousali, ovšem Gaba dal šestý gól, který odpor Plzeňáků definitivně zlomil. Sedmá branka, které docílil do prázdné branky Pesi, už byla z kategorie exhibičních.

Připsali jsme si důležité vítězství nad soupeřem, který navzdory tabulkovému postavení má kvalitu a i za velmi nepříznivého stavu neustále bojoval o lepší výsledek.

Ajax: M. Steinbach - Makovský, Lukáš, Bozděch, Fillinger - Manowetz, Hulina, Gabriel, Juráš.