wz

Home     Aktuálně     Kádr     Statistika     Fotogalerie     Historie     Rekordy     Divize     Okres    Béčko     Základna     Turnaje     Vzkazy

Sezona 2008/2009

V kádru jsme udělali opět několik změn, protože jsme cítili, že se soutěž neustále zkvalitňuje a bylo třeba řešit generační problém. Přišli noví hráči jako Roman Škampa, Roman Šimka, Franta Dolejš, z hostování v Indossu přišel zpět Míra Vachtl, po letech se vrátil Ondra Bauer a chuť hrát měl zase jednou i Tomáš Janka, v závěru sezony se v týmu objevil i Tomáš Bozděch. Začátek nebyl špatný, ale po novém roce jsme se tradičně dostali do krize, někteří hráči bohužel preferovali velký fotbal, a tek přišly problémy. Nakonec jsme obsadili 12. místo, z propasti jsme vyskočili v předposledním dvoukole, kdy jsme zdolali Cheb a Fr. Lázně... Kupodivu jsme v této sezoně hráli lépe proti kvalitním soupeřům (Draci, Lochotín, Indoss, Čespo) a s těmi z dolní části tabulky jsme ztráceli.

Paul ml., Škampa, V. Steinbach

Ajax: Škampa - Bauer, B. Kmetík, R. Šimka, V. Steinbach - Procházka, M. Steinbach, Bozděch, Paul ml.

Paul ml., M. Steinbach

Pustili jsme se do soupeře zhurta, během prvních minut jsme si vytvářeli šanci za šancí, ale s koncovkou jsme byli na štíru. Vedoucí branky jsme se dočkali až díky Jožinovu důrazu. Soupeř sice vyrovnal, ale do přestávky jsme dali zaslouženě další dva góly po střelách Chuana a Karlose. Po obrátce jsme kontrolovali hru a měli hru pod kontrolou, další góly k našemu přesvědčivému vítězství přidali Šimi, Štambi a Baui.

Ajax-Františkovy Lázně 7:3 (4:1)

Branky:
Bauer 3, Procházka 2, M. Steinbach, J. Kmetík
Asistence:
Vachtl 2, Šimka, Bauer
Bauer

Hosté hráli velice dobře, až nás překvapilo, že takový tým je na posledním místě tabulky. Potřebovali jsme nutně vyhrát, šlo o klasický záchranářský souboj. Měli jsme v první půli pořádný kus štěstí, hsoté zahodili několik vyložených šancí. Nám se naopak dařilo, střelecky se zaskvěl Baui, který dal dva góly z přímých kopů a ve druhém poločase zkompletoval hattrick. Hosté bojovali, snížili na 4:2 a 6:3, ale mimořádně důležité vítězství jsme si nenechali uniknout.

Ajax: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul ml. (2. zápas nehrál), Žáček, Bozděch - Procházka, Vachtl, J. Kmetík, M. Steinbach

1. března - hřiště Plzen (hala) - divize
Ajax-Indoss Plzeň B 3:4 (1:3)

Branky:
Bozděch, J. Kmetík, Žáček
Asistence:
Žáček 2

Nasadili jsme znovu téměř "béčkovou" sestavu a zpočátku jsme měli moc velký respekt k favorizovanému soupeři. Ten také v úvodních pěti minutách dvakrát skóroval a vytvořil si i další šance. Ovšem postupně jsme začali zvedat hlavu. Bozďa svým premiérovým gólem v divizi snížil, Borda pak vyrovnal, ale pro hraní rukou gól neplatil a navíc jsme museli čelit desítce - tu ale Štambi skvělým zákrokem zlikvidoval. Před přestávkou jsme dostali třetí branku a zdálo se, že je vše jasné.
Ve druhé půli jsme ale zabojovali a soupeře potrápili. Nejprve se Jožin skvěle prosadil a snížil, pak měl další šanci a Karlos trefil tyčku. Na bojovníka Karlose se poté štěstí usmálo, když svým typickým průnikem zbuldozeroval obranu soupeře a vyrovnal! Vzápětí Bozďa po rohovém kopu přestřelil odkrytou branku... Bohužel, nakonec rozhodl nešťastný Bruskův vlastní gól, na který jsme už nedokázali odpovědět.

Sestava: M. Steinbacha - J. Šimka, Paul ml., B. Kmetík - Žáček, Bozděch, J. Kmetík

20. února - hřiště K. Vary (hala) - divize
FutFet K. Vary-Ajax 13:4 (7:1)

Branky:
Žáček 2, Vachtl, Bauer

Od začátku byli domácí lepší a zcela právem nás potrestali za naivitu. Neměli jsme nárok.

Draci K. Vary-Ajax 7:7 (3:4)

Branky:
Vachtl 6, Bauer

Přestože za domácí nastoupili v poli bývalí hráči I. fotbalové ligy Velkoborský a Tichota, nechyběl ani nejlepší divizní střelec Geňo, dokázali jsme urvat bod. Všechny karlovarské rádoby hvězdy zastínil Vachtlís, díky němuž jsme vedli 3:0 a ještě v poločase hlídali těsný náskok. Ve druhé půli Draci změnili taktiku, do branky dali dalšího exligistu Matějčka, který coby pátý hráč víc útočil než chytal. Domácí otočili výsledek a vedli 7:5. Jenže i v té době naši soupeři jakoby slabomyslně útočili v pěti, za což sklidili zasloužený trest - Vachtlís svým šestým gólem snížil na 7:6 a dvě minuty před koncem vyrovnal Baui.

Škampa, R. Šimka

Zápas jsme nezvládli, triumfoval takticky dobře hrající soupeř. Naprosto jsme selhali v koncovce, i když jsme zejména v první půli měli aspoň pět vyložených šancí (Majli, Šimi, Kalča, Baui, Vachtlís...). Jediný gól dal Chuan po přihrávce Šimiho. Bohužel, nebezpečně se blížíme do zóny sestupu...

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul, Hrach - Procházka, Vachtl, Majlát, Žáček, Kalčík

8. února - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Pebal Plzeň 10:3 (8:2)

Branky:
Procházka 5, Bauer, B. Kmetík, Vachtl, Kalčík, Žáček
Asistence: Vachtl 2, R. Šimka, Žáček, Majlát, M. Steinbach, Bauer, Kalčík
B. Kmetík

Měli jsme na soupeře nedobré vzpomínky, v prvním vzájemném utkání jsme ztratili výhru v závěru. Teď jsme si chtěli dát pozor. První velkou šanci měl soupeř, naštěstí Štambi, který nastoupil v brance, ji zlikvidoval. Pak se z dálky trefil Baui, potom Borda, Vachtlís a tak dále. Po první půli bylo rozhodnuto. Kanonýrsky se utrhl Chuan, autor pěti gólů, první branku v divizi vstřelil Kalča.

M. Steinbach

Chuan nás poslal do vedení a zdálo se, že máme navrch. Pak jsme si ale prakticky sami dali dva góly, což nás zlomilo. Dostávali jsme do otevřené obrany další a další branky a poločasové skóre bylo hrozivé. Ve druhé půli jsme ale zabojovali a stáhli to až na 6:7. Bohužel, pak rozhodčí daroval Rabbitu desítku, z níž jsme dostali osmý, rozhodující gól. To už byl v bráně Baui, protože Štambi označil zlosyna v rozhodcovském dresu jistým šťavnatým výrazem a musel se po druhé žluté kartě a červené pakovat ze hřiště. Rozhodčí nám ukázali svou ďábelskou tvář, soupeři zvlášť ve druhé půli dost stranili (jejich nejlepší hráč Švehla měl po žluté kartě minimálně jeden další zákrok na kartu, ale nic z toho nebylo). Musíme ale uznat, že soupeř hrál jinak celkem férově, hodně oceňujeme gesto jejich střelce Uzlíka, který v první půli za stavu 1:0 zakopl míč do autu po chybně odpískané Vachtlísově ruce na hranici našeho pokutového území...

Sestava: M. Steinbach - Bauer, R. Šimka, Bozděch, B. Kmetík - Procházka, Vachtl, Majlát, Žáček, Kalčík

1. února - hřiště Sokolov (hala) - divize
Materia Sokolov-Ajax 10:2 (2:0)

Branky:
V. Steinbach, Žáček
Asistence: Žáček, B. Kmetík

Sestavu jsme dávali dohromady jen s velkými obtížemi, téměř celý kádr A mužstva se nedostavil, i když absence byly až na drobné výjimky celkem omluvitelné (nemoc, práce, karty, už méně fotbal a ještě méně organizace mládeneckého plesu). Z větší části nastoupili hráči B mužstva, nasadili jsme ale i novou tvář, nadějného univerzála Bozďu.
Domácí na nás vtrhli s velkou vervou a deset minut jsme byli pod jejich tlakem. Soupeři ale nevycházela koncovka, střílel vedle, razítkoval tyče a velmi dobře chytal Škampi. Asi v 15. minutě se Sokolov ujal vedení a zanedlouho zvýšil na 2:0. Teprve pak jsme se osmělili i my - Borda dělovkou do hlavy srazil gólmana domácích, Šíma přestřelil a Bozďův pokus šel nad branku.
Na začátku druhé půle jsme sice dostali třetí gól, ale pak jsme hráli celkem slušný futsal, dostávali jsme se do šancí a dali i dva góly. Nejprve si Prezident narazil míč s Karlosem a snížil na 3:1, po inkasovaném čtvrtém gólu zabojoval v pokutovém území Borda a Karlos propálil vše, co měl před sebou. Pak jsme dostali pátý gól, ale následovala série obřích šancí - Borda ze dvou metrů netrefil branku, Morkyho dvě střely šly nad a Prezidentova hlavička po Karlosově rohu šla snad pět centimetrů vedle tyče. V těch chvílích jsme bojovali o solidní výsledek, pak si ale bohužel vybral slabší pětiminutovku Borda, který na další tři góly prakticky soupeři namazal... V závěru jsme už neměli síly, Morky sice trefil tyčku, ale domácí přidali další góly a několik šancí ještě nedali.

Sestava: Škampa - J. Šimka, V. Steinbach, Bozděch, B. Kmetík - Morkes, Kalčík, Žáček

24. ledna - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-FK Lochotín 0:5 (0:1)

Bauer

První poločas jsme odehráli ještě celkem dobře, ve hře nás držely zákroky brankáře Pepína, který v této sezoně nastoupil vůbec poprvé. problémem bylo, že jsme se téměř nedostávali do šancí. Po změně stran přidal zkušený soupeř další góly a nebylo co řešit.

Ajax-Remi Plzeň 1:4 (0:2)

Branka:
Žáček
Asistence: Majlát
Dolejš, Žáček, Bauer, R. Šimka, Procházka

Zápas proti soupeři, s nímž jsme měli sehrát přinejmenším vyrovnanou partii, se nám vůbec nepovedl. Opět se nedařilo proniknout do šancí, naopak náš protivník dokonale využil našich chyb. O jediný gól se postaral Karlos, když dorazil do sítě Majliho vyraženou střelu. Do statistik jsme se ale výrazněji zapsali díky pěti (!) žlutým kartám. Dlužno dodat, že některé z nich byly docela přísné...

Sestava: Homolka - Bauer, R. Šimka, Paul, Žáček (1. zápas nehrál) - Procházka, Majlát, Dolejš, Muchna

18. ledna - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Rabbit Plzeň 3:3 (1:1)

Branky:
Vachtl 3
Asistence: M. Steinbach, Procházka

Soupeř na nás neskutečně vletěl, dal první gól a my jsme se skoro celý první poločas vzpamatovávali. Až těsně před přestávkou se parádním sólem přes tři hráče prosadil Vachtlís a tvrdou střelou po zemi vyrovnal. Ale ani po změně stran jsme jaksi nemohli najít správné tempo, vázla kombinace a hráči Rabbitu, ač jen pět do pole, neustále zlobili. Vachtlís měl svůj den, přidal další dva góly, ale pokaždé jsme inkasovali vyrovnání. Těsně před koncem měl Rabbit obrovskou šanci, ale Škampi se vyznamenal.

Ajax-Pebal Plzeň 4:4 (1:1)

Branky:
Procházka 2 (1 z pen.), Majlát 2
Asistence: Procházka, Paul, Majlát
Žluté karty: Majlát, Dolejš

To, jak jsme zápas odehráli, si za rámeček dát nemůžeme. Po penaltovém zákroků na Ference kopal Chuan penaltu a vedli jsme. Ale nedokázali jsme se dobře zkoncentrovat a využít další šance, soupeř využil našeho zaváhání a vyrovnal. Na začátku druhé půle dal dva rychlé góly Majli a vypadalo to, že směřujeme k vítězství. Dostali jsme gól na 3:2, ale po Chuanově střele z úhlu jsme zase vedli. Sérii dalších vyložených šancí jsme neproměnili a přišel zákonitě trest. Čtyři minuty před koncem Pebal odvolal brankáře a kromě toho, že vyrovnal, další dvě tutovky nedal. Takticky jsme prostě úplně propadli a hloupě se připravili o vítězství.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul, B. Kmetík - Procházka, Majlát (1. zápas nehrál), Vachtl, M. Steinbach, Dolejš, Lukáš (2. zápas nehrál)

17. ledna - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Čespo Plzeň 6:4 (6:1)

Branky:
Procházka 2, Majlát 2, Vachtl, Lukáš
Asistence: R. Šimka, Vachtl, Majlát, Bauer, Procházka
Majlát, M. Steinbach, Paul

Po 30 vteřinách soupeř kopal roh a inkasovali jsme. Rychle jsme se ale otřepali a po asi tříminutovém náporu přišlo vyrovnání, které zařídil Chuan. Čespo pak ale ukázalo sílu, naštěstí šance, které si vytvořilo, zahazovalo, dvákrát nás zachránila tyč a jednou břevno. Nám naopak koncovka vycházela, ještě do po poločasu se trefili Vachtlís, Pesi, Chuan a dvěma góly oslavil návrat do sestavy Majli. Ve druhém poločase jsme mohli hrát klidněji, moc jsme se do útočení nepouštěli, a to ani během naší přesilovky. Hosté snížili na 6:2 a další dva góly dali v poslední minutě.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul, Lukáš - Procházka, Majlát, Vachtl, M. Steinbach

11. ledna - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Materia Sokolov 4:8 (2:5)

Branky:
Procházka 2 (1 z pen), Lukáš 2
Asistence: Škampa, R. Šimka, Paul

Ve 4. minutě se proti exdruholigovému týmu trefil Pesi, když zpracoval dlouhý Škampiho výhoz a přesně vypálil z úhlu. Následovala série našich šancí, které měli Chuan, Vachtlís i Ferenc. V 15. minutě hosté vyrovnali, ale ve 20. vybojoval Vachtlís míč, poslal ho Šimimu, který prudkou přihrávkou našel Chuana a vedli jsme 2:1. Pak jsme bohužel další tři velké šance zazdili a soupeř nás nemilosrdně vytrestal. Během čtyř minut nám dal čtyři góly! Zdálo se, že je po šancích, ale po přestávce Pesi po Bruskově hlavičce snížil. Začali jsme tlačit a Chuan trefil dělovkou spojnici. Ve 32. minutě byl ve vápně faulován Vachtlís a Chuan z penalty snížil na 4:5. Bojovali jsme dál, ale štěstí nám bohužel nepřálo. Ve 42. minutě dal Sokolov na 4:6 a pak ještě dvě branky přidal.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul, Dolejš - Procházka, Vachtl, Lukáš

4. ledna - hřiště Cheb (hala) - divize
Fr. Lázně-Ajax 5:0 (2:0)

I když jsme začali celkem dobře, byli jsme docela aktivní a zvlášť Chuanova střela volala po gólu, nakonec bylo všechno jinak. Začalo to nedorozuměním Bauiho s Šimim, po němž se domácí ujali vedení a mohli se stáhnout a čekat na naše chyby. Ty bohužel přicházely a soupeř je dokázal potrestat. Byli jsme v útočné fázi bezzubí (pár střel sice bylo, ale hodně nepřesných, při jednom pokusu se nepříjemně zranil Borda), i proto skončil výsledek jednoznačně pro Fr. Lázně s potupnou nulou. Po delší době se v sestavě objevili Borda, Prezident a po zranění se vrátil Karlos - ale ani futsalová moudrost třicátníků k bodovému zisku nevedla... Citelně nám chyběl Majli a taky Tom, který se již podruhé za sebou bez omluvy nedostavil.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Paul ml., Dolejš - Procházka, Lukáš, Vachtl.

Fotogalerie - utkání, kabina, Non-stop

Herd Cheb-Ajax 4:1 (1:0)

Branka:
Procházka
Asistence: V. Steinbach
Žlutá karta: Bauer

Cheb měl být papírově silnější a možná i proto jsme se pustili do hry trochu opatrněji. Zabezpečili jsme obranu, což se nám docela dařilo, velkou šanci jsme měli po úniku Chuana, který však z levé strany nepřihrál přesně nabíhajícímu Prezidentovi. Domácí šli do vedení po přímém kopu a zmatku před naší brankou. Po obrátce přidali gól po protiútoku a střele z úhlu, pak jsme se ale začali zvedat. Pesi se individuálně prosadil a pálil do gólmana, Juan trefil ve velké šanci tyč. Snížení přece jen přišlo, Karlos nahrál Prezidentovi, ten našel před brankou Chuana, který poslal míč do prázdné branky. Jenže Cheb dal vzápětí třetí gól, Prezident následně loženku zazdil a v poslední minutě si udělal výlet Škampi, jenže na palubovce kopl do drnu a domácí mu hodili míč obloukem tam, kde má trávit svůj čas při zápase - do branky.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, B. Kmetík, V. Steinbach - Procházka, Lukáš, Žáček.

7. prosince - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-FutFet K. Vary 11:1 (5:1)

Branky:
Procházka 5, Lukáš 3, Šimka, Dolejš, Bauer
Asistence: Procházka 3, Lukáš 2, Bauer 2, M. Steinbach, Janka
Žluté karty: R. Šimka, Janka

Brzy jsme se ujali vedení zásluhou Pesiho, ale hosté brzy vyrovnali. Nadále jsme ale hráli aktivně dopředu a dařilo se nám proměňovat šance. Šimi a Ferenc upravili na 3:1 a pak přišly velké Chuanovy chvíle - nastřílel za sebou pět gólů. čímž vlastně zápas rozhodl. Pak se ještě dvakrát prosadil Pesi (prémie za desátý gól ho nemine) a skóre uzavřel Baui. Dosáhli jsme nejvyššího vítězství od 11. března 2007, kdy jsme stejným rozdílel vydrtili Pebal Plzeň.

Ajax-Draci K. Vary 3:6 (2:4)

Branky:
Bauer 2, M. Steinbach
Asistence: Škampa 2, Janka

Soupeř přijel ve velmi silné sestavě, bývalý ligouš a reprezentant Velkoborský nám dal gól, ovšem Baui se Štambim otočili na 2:1 v náš prospěch. Pak ale zaúřadoval Hrubý, který nám během jedné minuty dal dva góly. Od té chvíle už Draci měli zápas pod kontrolou, i když náš výkon rozhodně nebyl špatný. Ve druhém poločase jsme měli řadu šancí, komicky vyzněla ta, při níž Baui trefil tyč a převrátil branku i s gólmanem. Hosté v závěru utekli až na 2:6, v posledních vteřinách Baui korigoval.

Sestava: Škampa - Bauer, R. Šimka, Dolejš, Hrach - Procházka, Lukáš, Janka, M. Steinbach

3. prosince - hřiště Plzeň (hala) - divize
Indoss Plzeň B-Ajax 7:2 (3:0)

Branky:
Lukáš 2
Asistence: Vachtl, M. Steinbach

V dohrávce 1. kola proti nám vyrukovala rezerva Indossu ve velice silném složení, postavila několik stabilních hráčů A mužstva, a tak naše šance na úspěch byla velice ztížená. V naší sestavě poprvé v této sezoně nastoupil Honza Procházka, bojovali jsme, ale vysoké porážce jsme nezamezili. Domácí dobře a velmi rychle kombinovali, již v první půli jsme prohrávali o tři góly, škoda šancí, které neproměnili Šimi a Vachtlís. Do druhé půle jsme nastoupili lépe a po Vachtlísově střele snižoval dorážkou Pesi, vzápětí velkou šanci nedal Vachtlís. Jenže Indoss náš dílčí úspěch nerozhodil a dál kráčel neochvějně k vítězství. za stavu 6:1 po kombinaci se Štambim Pesi snížil, Plzeňští přidali ještě jeden gól a to už byl konec. Podali jsme solidní výkon, ale přiznejme si, že soupeř byl opravdu nad naše síly.

Sestava: Škampa - R. Šimka, Majlát, Lukáš, Hrach - Procházka, Vachtl, M. Steinbach

30. listopadu - hřiště Plzeň (hala) - divize
FC Remi Plzeň-Ajax 3:3 (1:1)

Branky:
Vachtl, Lukáš, Majlát
Asistence: Majlát 2, Vachtl
Žluté karty: Majlát, Paul

Oproti minulému týdnu jsme nastoupili s několika změnami v sestavě, premiéru si odbyl Roman Šimka, po delší době hráli za áčko Jindra Hrach a Tomáš Janka.
O kvalitách nováčka jsme věděli, a tak jsme utkání v žádném případě nepodceňovali, i když soupeř v duelu před námi prohrál s Indossem 2:5. Začátek byl z naší strany hodně aktivní, dostávali jsme se do šancí, které neproměnili Vachtlís a Pesi, Baui z přímého kopu trefil tyč. Do vedení jsme šli poté, co Majli vyslal na levém křídle Vachtlíse, který z úhlu prostřelil soupeřova brankáře. Bohužel, Remi ještě do poločasu vyrovnali. Na začátku druhé půle jsme dali druhý gól, po další Majliho přihrávce skóroval Pesi. Jenže pak jsme si vybrali slabší chvilku, zapomněli jsme bránit, zbytečně se tlačili dopředu a dvakrát během necelých dvou minut inkasovali. Po zbytek utkání jsme soupeře tlačili, ostřelovali bránu, trefovali tyče (Vachtlís a Baui) a stále věřili, že aspoň vyrovnáme. To se povedlo minutu a půl před koncem, Vachtlís kopal roh a Majli dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě.

FK Lochotín-Ajax 1:6 (0:2)

Branky:
Janka 2, Majlát, Vachtl, Bauer, Škampa
Asistence: Vachtl, Majlát
Žluté karty: Paul, R. Šimka

S Lochotínem jsme bodovali naposledy v sezoně 2004/2005 (vítězství 5:3 a remíza 3:3), od té doby jsme spíš dostávali nakládačky. A favoritem jsme rozhodně nebyli ani tentokrát, vždyť Lochotín obhajuje divizní titul. Vsadili jsme tedy na zpevněnou obranu, snažili jsme se nedat hbitým hráčům soupeře žádný prostor. A to vycházelo, dokonce jsme měli víc šancí, dvě Pesiho akce vyloženě volaly po gólu. V 17. minutě jsme šli nečekaně do vedení, Vachtlís namazal Majlimu, který nezaváhal. Tři minuty před koncem poločasu předvedl lahůdkovou akci do týmu se navrátivší Tom - sebral na pravé straně protihráči míč, šel sám na brankáře a a chytrým lobem zamířil do šibenice.
Po vítězné první půli jsme věděli, že ještě bude třeba tvrdě zabojovat. Situaci nám ztížilo to, že po 12 minutách jsme měli na kontě pět faulů, protože hlavně Bruska trochu přeháněl svou tradiční bojovnost. Vachtlís ale po Majliho asistenci zvýšil na 0:3 a když pak Škampi chytil desítku, dýchalo se nám lépe. Baui poté vybojoval míč a z hloubi vlastní poloviny postupoval k lochotínské brance - samostatnou akci zakončil bombou pod brankářem. Do konce chybělo necelých osm minut, soupeř si vzal time-out a zkusil hrát power-play. Sice nás zatlačil, ale my jsme skvěle bránili a fantasticky chytal Škampi. Tom pak využil chybu v rozehrávce a zvýšil na 0:5, Lochotín sice ještě snížil, ale poslední slovo měl Škampi, který si vychutnal závěr gólem přes celé hřiště do prázdné branky.
Parádní výsledek jsme pak zajeli oslavit do music clubu Na Mlejně.

Sestava: Škampa - Bauer, Paul, R. Šimka, Hrach - Majlát, Vachtl, Janka, Lukáš.

23. listopadu - hřiště Plzeň (hala) - divize
Ajax-Pumidas 4:3 (3:0)

Branky:
Dolejš, Žáček, Bauer, Lukáš
Asistence: Majlát 2, Kellner, Vachtl
Žlutá karta: Majlát

Omlazený tým, několik premiér i návratů - tak lze charakterizovat sestavu v divizním zahájení nového ročníku. V brance se objevil Roman Škampa, který přišel z Bomberu, po dvou letech nastoupil za áčko Míra Vachtl (návrat z Indossu) a po téměř pěti letech Ondra Bauer, divizní premiéru absolvovali Franta Dolejš (dosud hrál jen za béčko) a Jirka Kellner (úplný nováček). Situaci nám ztížilo zranění Honzy Procházky, který si v sobotu večer zlomil palec na ruce a nehrál ani Tomáš Janka, který se na poslední chvíli omluvil.

Nicméně zápas jsme začali velice dobře, hráli jsme aktivně a vytvářeli si šance. Nějaký čas trvalo, než jsme je začali proměňovat. O první gólový zápis se postaral Ferenc, který se po přihrávce Majliho prosadil z pravé strany. Parádní narážečka Kennyho s Karlosem vyústila v nádhernou šibenici našeho béčkařského kanonýra. A do třetice dotlačil míč do sítě Baui, který v poloze ležícího bobisty zužitkoval další Majliho precizní přihrávku. Jen škoda, že jsme další góly nedali, šance na to rozhodně byly.

Vypadalo to, že se nemůže nic stát, ale Pumidas se po přestávce nečekaně zvedl. Přispěli jsme tomu i my, protože jsme pokračovali ve spalování šancí. Soupeř nás dvakrát vytrestal a ze zápasu se stalo drama. Za stavu 3:2 se na nás usmálo štěstí. Vachtlís našel na pravé straně Pesiho, ten mu chtěl míč vrátit do šance, ale balon ukopl hráč Pumidasu - naštěstí ho poslal do vlastní branky. Ještě ale nebylo rozhodnuto, protože náš soupeř inkasoval šestý faul, byla z toho desítka a snížení na 4:3. Jinak výborně chytající Škampi na střelu od tyče nedosáhl. To už se ale blížil konec, byli jsme rádi, když to rozhodčí odpískal. První utkání a hned tři body, super!

Sestava: Škampa - Žáček, Dolejš, Bauer, Paul - Majlát, Lukáš, Vachtl, M. Steinbach, Kellner.

Ajax-Do dna 1:3 (0:2)

Branka:
Majlát
Asistence: Bauer
Žluté karty: Majlát, Bauer

Po sestupu Bee Stingu do krajského přeboru jsou Do dna naším nejtradičnějším divizním soupeřem, hráli jsme spolu již devatenáctý vzájemný zápas! Mírně nepříznivou bilanci (6 vítězství - 3 remízy - 9 porážek) se nám bohužel nepodařilo vylepšit.

Začátek zápasu byl ve znamení našeho respektu, byli jsme zatažení, ovšem naše bránění mělo svou kvalitu, Do dna jen jednou trefili tyčku. Po deseti minutách jsme se osmělili a začali hrát aktivně, blízko k vedoucímu gólu měl Baui, po rohu trefil pěknou střelou břevno. Bohužel téměř z protiútoku soupeř využil našeho zaváhání a dal gól, chvilku nato zvýšil na 0:2. A aby toho nebylo málo, hned na začátku druhé půle jsme inkasovali potřetí. S týmem to otřáslo, ale zabojovali jsme a přitlačili. Do dna hráli velmi takticky zezadu a jejich defenziva byla pevná. Naděje nám svitla poté, co Baui rozehrál přímý kop na Majliho, jehož rána levačkou skončila v síti. Pak Vachtlís trefil tyčku... Do dna se dostali ke střele z desítky, kterou Škampi zkrotil, stejnou výhodu jsme měli i my, ale ani Vachtlís desítku neproměnil. Na víc už nebyl čas.

V prvním dvojutkání byla znát určitá nesehranost, je třeba si i zvyknout zase na futsal v hale. Z pohledu bojovnosti a přístupu ale nelze nikomu nic vytknout.