wz

Home     Aktuálně     Kádr     Statistika     Fotogalerie     Historie     Rekordy     Divize     Okres    Béčko     Základna     Turnaje     Vzkazy

Sezona 2009/2010

Již před sezonou bylo jasné, že nebudou hrát Roman Škampa (návrat do Bomberu), Petr Majlát, Franta Dolejš (skončili s futsalem) a Jan Paul (dlouhodobé zranění), v úvodu sezony vyřadilo zranění ze hry Honzu Procházku a Jožina Kmetíka, v polovině sezony Pavla Gusta, jen pár zápasů odehráli Ondra Bauer a Roman Šimka. Snažili jsme se sice získat posily, některé se osvědčily, jiné méně, velký problém byl na postu brankáře. Každopádně mužstvo nemělo kvalitu na to, aby divizi udrželo, a tak po jedenácti sezonách z této soutěže sestoupilo.

Branka: Hodaň

Ajax: M. Steinbach, Smolka - V. Steinbach, Belina, J. Šimka, M. Gust - Hodaň, Cejthamr, Muchna, Cerha

5. března - hala Domažlice - divize

Ajax-Motáček Plzeň 3:5 (2:2)

Branky: Vachtl 2, Vacík
Asistence: Belina, Hrach

Ajax:
M. Steinbach - V. Steinbach, Belina, Hrach, M. Gust - Vachtl, Brož, Muchna, Vacík

28. února - hala Plzeň - divize
Čespo Plzeň-Ajax 12:2 (5:2)

Branky: Morkes 2
Asistence: Muchna, Budín

Žlutá karta: Muchna

V sestavě s hráči béčka, navíc jen se šesti hráči do pole (a jeden z nich - P. Mlnařík - hrál jen pár minut, protože má naraženou krční páteř), jsme si nedělali velké naděje. Brankou R. Morkese jsme ale vedli 1:0, stejný hráč pak snížil na 3:2 a měli jsme i další šance. Postupně nám ale docházely síly a po změně stran už nebylo co řešit. Škoda, Čespo totiž také ani zdaleka nebylo v optimální sestavě, a kdybychom se sešli jako před týdnem proti K. Varům, mohli jsme bodovat.

Jerigo Plzeň-Ajax 9:3 (7:1)

Branky: Muchna 2, Morkes
Asistence: Morkes, Vacík, Paul st.

Žlutá karta: V. Steinbach

Domácí tým, to byli takoví mladí splašení běžci, žádná velká futsalová kvalita, ale na naše trosky to stačilo. Zvlášť v první půli jsme neměli nárok. Ve druhé půli jsme totální pasivitou soupeři hru dost znechutili a podařilo se nám aspoň zamezit většímu debaklu.

Ajax: Paul st. - V. Steinbach, Budín, Muchna, Mlnařík, Morkes, Vacík.

19. února - hala Plzeň - divize
Ajax-FutFet Club K. Vary  6:9 (3:3)

Branky: Hodaň 3, Cejthamr, Bozděch, Lukáš
Asistence: Cejthamr 2, A. Kmetík, Lukáš

Žluté karty: Hodaň, Bozděch

Sešli jsme se v zajímavé sestavě, staré časy připomněl návrat Aleše Kmetíka. Úvod nám ale nevyšel, dostali jsme dva laciné góly a prohrávali 0:2. Ale pak jsme si vytvořili tlak a přicházely i šance, branky Cejthamra, Bozděcha a Lukáše nám přinesly vedení 3:2. Další obrovské příležitosti měli Vachtl a Lukáš, soupeř bohužel těsně před poločasem vyrovnal.
Po obrátce se hosté dostali do vedení, ale Hodaň, který se přesunul do útoku, vyrovnal a pak měl po přihrávce Vachtla ideální šanci poslat nás do vedení, ale trefil tyč. Dramatický zápas se šancemi na obou stranách pokračoval, bohužel střelecky se více dařilo Karlovarským, kteří utekli na rozhodujících 4:7. Hodaň snížil na 5:7, pak jsme začali hrát power-play bez brankáře a Hodaň završil hattrick a bylo to jen o gól. Bohužel, poslední dvě minuty patřily hostům, kteří svou zkušeností naše snahy o přečíslení eliminovali a do odkryté obrany ještě dvakrát udeřili.

Ajax: Konvalinka - R. Šimka, V. Steinbach, Lukáš, Bozděch - Vachtl, Hodaň, Cejthamr, A. Kmetík.

14. února - hala Plzeň - divize
Rabbit Plzeň-Ajax 6:3 (3:3)

Branky: V. Steinbach, Lakó, P. Gust
Asistence: Vachtl, V. Steinbach,

Žlutá karta: Cerha

Začali jsme výborně, už ve třetí minutě jsme se prosadili kombinací na jeden dotek a po přihrávce M. Vachtla otevřel skóre V. Steinbach. Střelec úvodního gólu zastavil v šesté minutě útok soupeře, poslal do brejku debutanta v dresu Ajaxu M. Laka a vedli jsme 2:0. Domácí snížili, ale pak unikal M. Vachtl, před pokutovým územím soupeře byl sražen a nařízený přímý kop proměnil P. Gust. Bohužel jsme o slibný náskok ještě do konce poločasu přišli, při třetím inkasovaném gólu se navíc zranil P. Gust a musel odstoupit ze hry.
Ve druhém poločase se dlouho hrálo nerozhodně, až sedm minut před koncem soupeř využil dvou našich chyb krátce po sobě a zajistil si vedení 5:3, při naší šanci o zkorigování výsledku jsme dostali šestý gól. Ten dal kanonýr Rabbitu Bezdička, kterého jsme jinak celý zápas prakticky nepustili do šance.

Pumidas Plzeň-Ajax 5:1 (0:1)

Asistence: D. Gust

Přestože nás dost poznamenala únava, dokázali jsme první poločas vyhrát, když po přihrávce D. Gusta napálil Z. Hodaň míč do šibenice. Pumidas měl ovšem již v první části hry dost šancí a po změně stran si je vytvářel znovu. Po rohovém kopu naše obranná tvrz padla a soupeř nám dal ještě další čtyři góly. Ve druhé půli nám již chyběly síly na to, abychom se poprali o lepší výsledek.

Ajax: Smolka - Cerha, V. Steinbach, P. Gust, D. Gust, M. Gust - Vachtl, Hodaň, Lakó, Cejthamr.

6. února - hala Plzeň - divize
Do dna Plzeň-Ajax 9:0 (6:0)

Katastrofální začátek, už v první minutě jsme po nepokrytí soupeřovy kombinace inkasovali. Pak ale měli velmi nadějné šance Lukáš a Cerha, bohužel z toho nic nebylo. Do dna byli efektivní, když zaútočili, bylo to nebezpečné a většinou gólové. V poločase bylo rozhodnuto, po obrátce nás soupeř už jen dorazil.

Lochotín-Ajax 10:1 (3:0)

Branka: V. Steinbach
Asistence: Hodaň

V prvním poločase jsme zredukovali sestavu, úporně bránili a díky tomu přestáli bez úhony počáteční tlak domácích. Pak jsme asi na sedm minut vystrčili růžky a ukázali, že občas futsal taky trochu umíme - díky bojovnosti a soustředěnosti se nám podařilo vytvořit si několik velice slibných šancí, ale bohužel jsme je neproměnili (Lukáš, Vacík, Hodaň). V závěru poločasu se Lochotín prosadil i gólově, my jsme naprosto nezachytili začátek druhé půle a během dvou minut jsme dostali další tři branky. A do naší sítě padaly další a další míče, bohužel někteří naši hráči podlehli nepříznivému vývoji utkání a bojovnost z nich zcela vyprchala. Až v poslední minutě zmírnil naši prohru V. Steinbach, když zblízka dorazil do branky přesnou přihrávku nové akvizice Zbyška Hodaně.

Ajax:
Smolka (2. zápas nehrál), Konvalinka - Cerha, V. Steinbach, J. Šimka, D. Gust, P. Gust - Lukáš, Hodaň, Vacík, Muchna, Cejthamr.

30. ledna - hala Plzeň - divize
Indoss Plzeň B-Ajax 5:0 (4:0)

Žlutá karta:
R. Šimka

Domácí mužstvo produkovalo technický futsal plný pohledných kombinací, v jeho dresu nastoupila většina nadějných ligových dorostenců, jejichž hru usměrňoval zkušený Vašák. Indoss o vítězství rozhodl již v první půli, my ovšem můžeme žehrat na smůlu v koncovce – tyč orazítkovali Hrach a R. Šimka, Cerha šel dvakrát sám na branku, brankář Indossu zmařil nebezpečné střely Vacíka a V. Steinbacha. Na druhou stranu mnoho příležitostí domácího celku zmařil gólman Smolka.

Remi Plzeň-Ajax 3:0 (1:0)

Oboustranně defenzivní hra nepřinesla příliš šancí před brankami, více bylo k vidění osobních soubojů a faulů. Domácí se dostali do vedení v závěru první půle, když potrestali rozehrávku ve středu hřiště. Po obrátce Remi zvýšili a na zvrat nám chyběly zejména ofenzivní schopnosti, i když šance měli R. Šimka, Vacík, tyč trefili Multrus a Brož. I v tomto duelu se dařilo brankáři Smolkovi.

Ajax:
Smolka - R. Šimka, V. Steinbach, M. Gust, Hrach - Bozděch, Cerha, Vacík, Multrus, Brož

23. ledna - hala Cheb - divize
Herd Cheb-Ajax 8:1 (5:0)

Do Chebu jsme za mírně dramatických okolností přijeli v sestavě bez řady stabilních hráčů, protože se zároveň hrály přípravné fotbalové zápasy, v nichž tito hoši, kteří stále z nějakých neznámých důvodů neupřednostňují futsal, působí. Raději se honili někde v mrazu na zasněženém hřišti a nechali na sebe řvát nezdravě ambiciózní trenéry. Ukažme si na viníky - jde o členy týmů jako Staňkov, Holýšov či 1. FC Horšovský Týn. O našem kapitánovi, který vyměnil palubovku sportovní haly za zakouřené prostředí jednoho z pochybných plzeňských barů, kde obsluhoval mladistvé alkoholiky, ani nemluvě. No, nějaké hráče bychom možná našli i ve staňkovském non-stopu nebo v pracovním vytížení pro továrny, které své zaměstnance zotročují víkendovými směnami.
V zápase jsme tahali za kratší konec, v první půli jsme sice měli pár šancí, či spíše pološancí - naopak domácí se celkem snadno dostali do vedení a o jejich tříbodovém úspěchu nebylo pochyb. Náš gól dal za stavu 6:0 při své premiéře v A mužstvu J. Budín, když předtím D. Gust trefil tyč.

Branka:
Budín

Fr. Lázně-Ajax 9:0 (3:0)

Souboj dvou nejhorších týmů soutěže a nejvážnějších kandidátů na sestup vyzněl jednoznačně pro domácí. Je jen škoda, že nám chyběly naše útočné zbraně, v plné sestavě bychom mohli pomýšlet na úspěch. Soupeř totiž nepředváděl vůbec nic světoborného, ale na rozdíl od nás byl běhavější a rychlejší. Dlouho jsme se drželi, ale ve druhé půli jsme odpadli fyzicky a často školáckými chybami jsme domácím nabízeli další a další góly...

A jaké byly ty dramatické události, které náš příjezd a hlavně odjezd provázely? Na předměstí Chebu kiksla Alešova "Škůdka" a odmítla pro nefunkční rozdělovač pokračovat. Prezidentský vůz tedy navezl hráče nadvakrát do haly. Po absolvování obou debaklů jsme se pokoušeli Alešův stroj zprovoznit, zkušený šofér-mechanik dokonce patřičnou součástku sehnal a umístil do motoru. Ovšem roztahování lanem skončilo katastrofou, Škůdka svůj protest vyjádřila plamenem z výfuku a několika detonacemi, při nichž se otřásaly zdi okolních heren a podniků s červenými světly v oknech. Aleš tedy vůz odstavil pod lampu (kde jak předpokládá bude na místní nepřizpůsobivou většinu snědé tváře lépe vidět a chuť na "očesání" někdejší vlajkové lodi firmy Škoda-auto chebské gangy přejde) a odjel - stejně jako jeho bratr Václav, Ligi a Domingo - domů vlakem... Osazenstvo prezidentského vozu na nešťastnou čtveřici vydanou napospas ledovým vagónům státních drah při cestě domů nezapomínalo (pravda, vše doprovázely salvy upřímného smíchu), ovšem je jasné, že se do dějin klubu zapsala další vydařená historka...

Žlutá karta: P. Gust

Ajax: Konvalinka, Smolka - P. Gust, V. Steinbach, M. Gust, Cerha - Cejthamr, Budín, D. Gust

R. Šimka, V. Steinbach

Zápas jsme začali výborně, brankami P. Gusta a J. Cejthamra jsme vedli 2:0. Zaskočený soupeř se postupně rozehrával a po několika jeho vydařených akcích jsme najednou prohrávali 4:2. Ale zabojovali jsme a do přestávky bylo vyrovnáno, když se prosadili M. Vachtl a R. Šimka.

Po změně stran jsme dlouho takticky drželi Motáček, který nastoupil v mimořádně silné sestavě, na uzdě. Domácí se sice ujali vedení 5:4, ale z rychlého protiútoku M. Vachtl srovnal. Ještě ve 43. minutě to bylo 5:5, když šance byly na obou stranách, pravda, Motáček měl ke skórování blíže. Po inkasovaném gólu na 6:5 se náš systém zhroutil a v závěru jsme dostali ještě dva góly. Naše hra měla sice technické nedostatky, ale prokázali jsme bojového ducha a prohráli se ctí.

Ajax: Konvalinka - P. Gust, M. Gust, R. Šimka, V. Steinbach - Vachtl, Cejthamr, Bozděch, D. Gust, Cerha.

10. ledna - hala Domažlice - divize
Ajax-Draci K. Vary 5:9 (2:3)

Nějaký čas jsme čekali, než se soupeř prokopal sněhovými závějemi z Varů do Domažlic, takže zápas začal se čtvrthodinovým zpožděním. Hosté ovšem přijeli ve velmi silné sestavě, opět s bývalými prvoligovými fotbalisty Tichotou a Velkoborským v sestavě. Náš tým naopak nastoupil oslabený, nedostavili se Honza Duchek s Ondrou Bauerem, do hry musel Prezident a Pesi, kteří den předtím byli dlouho do rána na Štambiho maturitním plese.

Ovšem naše hra byla podstatně lepší než před týdnem, kvalitního soupeře jsme se nezalekli a v první půli jsme dvakrát odpověděli vyrovnáním na jeho vedení, nakonec ale Draci přece jen o gól vedli. Zkušený soupeř měl navrch i ve druhé půli, hrál profesorsky, ale účinně. Škoda, že za stavu 2:4 neproměnil Míra Vachtl penaltu, určitou naději jsme drželi až do stavu 4:6. V závěru jsme se trochu naivně pokoušeli o zkorigování stavu, Karlovarští ale trestali naše chyby a skóre navýšili na trochu krutých 5:9. Výkon celého týmu byl ovšem příslibem pro druhý zápas.

Branky: Vachtl 3, R. Šimka, Cejthamr
Asistence: Vachtl, Cejthamr, Lukáš, P. Gust

Ajax-Sausfork Otovice 5:4 (2:1)

Šlo o první vzájemný zápas těchto soupeřů v historii, Otovice jsou v divizi nováčkem. Hosté na nás vlétli, rychlými kombinacemi nás v úvodu utkání chtěli rozebírat, bránili jsme ale pozorně. Postupně jsme se začali dostávat do šancí, ale do vedení šel soupeř, i když branku dal zřejmě s faulem na našeho brankáře. Inkasovaný gól nás vybudil k aktivitě, začali jsme se prosazovat před brankou a Pepa Cejthamr z úhlu trefil tyč. V závěru první půle jsme výsledek otočili - nejprve se trefil Míra Vachtl a pak proměnil Martin Lukáš desítku.

Vstup do druhé půle jsme měli skvělý, Martin Lukáš (po dechberoucím úniku Pepy Cejthamra po levé straně a následné přesné přihrávce) s Mírou Vachtlem zvýšili na 4:1 a zdálo se, že už bude všechno v pohodě. Jenže nebylo. Hosté dali dva rychlé góly a naše řady ovládla nervozita a strach o výsledek. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, vyložené šance se rodily před oběma brankami. Otovice přitlačily a vyrovnání viselo na vlásku. Pět minut před koncem ovšem vyslal Viktor Steinbach do úniku Pepu Cejthamra, který dal rozhodující pátý gól. Hosté sice ještě stihli snížit, Pepa cejthamr nedal desítku, ale těsné vedení jsme nakonec uhájili a po dlouhé době se mohli radovat z vítězstv.

Branky: Lukáš 2, Vachtl 2, Cejthamr
Asistence: V. Steinbach 2, Cejthamr
Žluté karty: R. Šimka, V. Steinbach

Ajax: Konvalinka - Bozděch, P. Gust, R. Šimka, V. Steinbach - Vachtl, Cejthamr, Lukáš

Asistence: Duchek, Cejthamr

Ajax: Smolka - Bozděch, Bauer, P. Gust, J. Šimka - Duchek, Cejthamr, M. Steinbach, Cerha

Asistence: Bozděch, Brož, Vachtl

Ajax: Smolka - Bozděch, R. Šimka, P. Gust, Brož, Ševčík - Vachtl, Lukáš, Duchek, Russ, Muchna

5. prosince - hala Domažlice - divize

Ajax-Lochotín 0:13 (0:4)

Chybělo nám příliš mnoho hráčů ze základní sestavy A mužstva, abychom mohli být konkurenceschopným týmem. Lochotín vyhrál naprosto zaslouženě a mohl vyhrát i vyšším rozdílem.

Ajax-Do dna Plzeň 2:7 (1:4)

Branky: Vachtl 2

Začali jsme nebojácně a v úvodu měli šance M. Vachtl a M. Steinbach. Bohužel je nepsoměnili, naopak soupeř při prvním vážnějším protiútoku skóroval. Pak už hosté víceméně kontrolovali hru, M. Vachtl snižoval na 1:2 a pak z penalty na 2:4.

Ajax: Smolka - Hrach, Ševčík, Kellner, J. Šimka, V. Steinbach - Vachtl, M. Steinbach, Janeček, Russ, Kalčík

29. listopadu - hala Domažlice - divize
Ajax-Indoss Plzeň B 3:7 (2:3)

Branky:
Lukáš 2, Procházka
Asistence: Procházka, Lukáš

Hosté, kteří v divizi obhajují titul z minulé sezony, se brzy ujali vedení, ale zanedlouho vyrovnal M. Lukáš střelou z přímého kopu. Plzeňští poté velmi lacinými góly upravili skóre na 1:3, do přestávky znovu M. Lukáš snížil. Zlomovým momentem utkání byla velmi přísně nařízená penalta, z níž vstřelili hosté čtvrtý gól a od té chvíle měli zápas pod kontrolou. Naše mužstvo sice hrálo vcelku solidní futsal, ale zkušený soupeř už dovedl zápas k poklidnému vítězství. Na 3:6 snížil ve 44. minutě J. Procházka.

Ajax-Remi Plzeň 0:4 (0:2)

Velmi dobře organizovaná hra druhého plzeňského týmu nám činila nepředstavitelné obtíže, od začátku utkání jsme nedokázali najít účinnou protizbraň. Z minima šancí, které si vytvořili, se nic neurodilo (dvakrát se skvěle uvolnil J. Cejthamr, ale brankář mu jeho střely chytil), hosté se svou defenzivní taktikou slavili úspěch, v tomto duelu se již také projevila únava, protože jsme nastoupili jen se šesti hráči do pole.

Ajax: M. Steinbach – Bozděch, P. Gust, R. Šimka – Procházka, Lukáš, Cejthamr

22. listopadu - hala Domažlice - divize
Ajax-Herd Cheb 0:4 (0:2)

Žlutá karta: J. Kmetík

Na Cheb jsme si věřili, vždyť jsme ho v posledním vzájemném zápase celkem přesvědčivě porazili. V úvodu jsme byli také aktivnější, velmi dobrou střelu J. Kmetíka ovšem brankář hostů vyrazil. Jenže zkušený soupeř čekal na chybu a my jsme mu ji nabídli. Hráč Chebu využil velice nedůsledné práce obrany, prosadil se mezi trojicí našich borů a trefil se přesně k tyči. Hosté se v té chvíli zatáhli do obranné ulity, kterou jsme při nejlepší vůli nedokázali překonat. Sice jsme do soupeře bušili, ale žádný efekt to nepřineslo. Naopak jsme inkasovali druhý gól. Ve druhém poločase se situace moc nezměnila, gól jsme dát nedokázali, i když jsme přeskupili sestavu. Za stavu 0:3 trefil J. Kmetík spojnici, ale v závěru jsme inkasovali ještě počtvrté.

Ajax-FT Františkovy Lázně 4:2 (3:0)

Branky:
Vachtl 3, Procházka
Asistence: Hrach, P. Gust, Bozděch

Prohraným zápasem
s Chebem jsme se dostali pod tlak, ale první půle se nám povedla. Nejprve jsme se zastřelovali, ale pak už J. Procházka po přihrávce J. Hracha dal náš vedoucí gól. Nedlouho poté využil přihrávku P. Gusta M. Vachtl a stejný hráč do konce první půle přidal třetí branku, když sebral balon soupeři. Druhá půle byla dlouho celkem poklidná, nedařilo se nám však přidat čtvrtý gól (i když vyložené šance jsme měli), který by asi naděje hostů utlumil. Když soupeř snížil, stále jsme se hnali do útoku s cílem dát čtvrtý gól. Pak ale přišla ztráta míče, protiútok a přečíslení, z čehož Fr. Lázně snížily na 3:2. Závěr byl hodně nervózní, ale v poslední minutě, kdy hosté hráli power-play, vyslal míč dopředu T. Bozděch a M. Vachtl stanovil konečné skóre.

Ajax: M. Steinbach - P. Gust, Bozděch, Duchek, Hrach - J. Kmetík, Cejthamr, Procházka, Vachtl, Lukáš