wz

Home    Aktuálně    Kádr    Statistika    Fotogalerie    Historie    Rekordy    Divize    Okres    B mužstvo    Základna    Turnaje    Vzkazy

Slavné zápasy

Nejslavnější zápasy z historie FC Ajax Staňkov

Sezona 2002/2003

Ajax-Rangers Chodov 4:3 (0:0) - divize, hala Domažlice
Suverénní vítěz divize měl velkou převahu, ale naše důsledná obrana se překonávala. Po bezgólové první půli přišly velké chvíle A. Kmetíka a najednou jsme vedli 4:1. Ovšem pak se Rangers nadechli k drtivému náporu a snížili až na rozdíl jediného gólu. I díky vynikajícímu výkonu brankáře T. Půroka jsme cenné vítězství uhájili.
Branky: A. Kmetík 3, Hrach
Ajax: Půrok - Hrach, B. Kmetík, Steinbach, Šimka - A. Kmetík, P. Gust, Vachtl, Bouc.

Sezona 2001/2002

FCT Dolní Rychnov-Ajax 8:14 (6:6) - divize, hala Karlovy Vary
Divoký zápas, který byl celkem typický pro naši nevydařenou třetí divizní sezonu. Výborně jsme začali a díky úderné dvojici Franek-A. Kmetík vedli 5:0. Pak ale přišel neuvěřitelný výpadek a soupeř vyrovnal. Ve druhé půli jsme se víc soustředili na hru a dovedli zápas k vítězství. Tolik gólů nikdy v našem zápase nepadlo!
Branky: A. Kmetík 4, Franek 4, Janka 2, Hrach, R. Král, B. Kmetík, Fait (pen.).
Ajax: Fait - Hrach, Steinbach, R. Král, B. Kmetík - A. Kmetík, Franek, Janka, J. Kmetík.

Sezona 2000/2001

Baráček Luby-Ajax 2:8 (2:2) - divize, hala Cheb
S týmem, který tehdy skončil v divizi na 2. místě a postoupil do II. ligy jsme odehráli opravdu vydařený duel. Poté, co jsme Baráček na podzim v Plzni porazili 6:4, nám jeho hráči slibovali, že v odvetě dostaneme 20 gólů. Jenže dopadlo to úplně jinak. Po vyrovnané první půli jsme na začátku té druhé nekompromisně udeřili a během deseti minut dali tři góly. Domácí pak vrhli všechno do útoku, ale výborného brankáře V. Bočana již nepřekonali. my jsme navíc ještě skóre pěkně navýšili.
Branky: A. Kmetík 3, Hrach 2, Řeháček, Žáček, Janka.
Ajax: Bočan - Žáček, Hrach, Steinbach, Šimka - Řeháček, A. Kmetík, Egr, Janka.

Ajax-Draci Karlovy Vary 5:5 (0:5) - divize, hala Plzeň (ZČU)
První poločas byl z naší strany příšerný, soupeř nás rozebíral a jejich střelec Psotný nám dal všech pět gólů. O přestávce jsme se ale vyburcovali, změnili sestavu a začali jsme hrát. A. Kmetík byl k neudržení, vyrovnali jsme a v závěru jsme ještě měli šance rozhodnout. Skvělý dramatický zápas!
Branky: A. Kmetík 4, Steinbach.
Ajax: Bočan, Fait - Žáček, Hrach, Steinbach, B. Kmetík - Řeháček, A. Kmetík, Egr, Mlnařík, Šimka, Janka.

Sezona 1999/2000

Casino Cheb-Ajax 1:3 (0:1) - divize, hala Cheb
Torzo mužstva s pouze jedním hráčem na střídání podalo přímo heroický výkon. Soustředili jsme se na defenzivu, ale z brejků jsme hrozili velkými šancemi. Obětavě zahrál J. Egr, který ani jednou nestřídal a nakonec vstřelil rozhodující gól téměř z nulového úhlu.
Branky: Řeháček, Žáček, Egr.
Ajax: Bočan - Žáček, Steinbach, Fejtek - Řeháček, Egr.

Sezona 1998/1999

Ajax-RSC Čerchov Domažlice 9:2 (4:0) - I. liga OLF, hřiště Domažlice
Poslední zápas sezony se hrál v pohodové atmosféře, my jsme si dovolili postavit do branky J. Wirta a gólman V. Bočan šel do pole. Utkání nám ale v paměti uvízlo jako symbolické zakončení velice úspěšné sezony v I. okresní lize, během níž jsme jako nováček získali titul. Střelecky se zaskvěl Petr Mlnařík, který se tehdy stal králem střelců soutěže.
Branky: Mlnařík 6, Hrach, Steinbach, Vaňous.
Ajax: Wirt - Steinbach, Hrach - Bočan, Mlnařík, Vaňous.

Sezona 1997/1998

Skleník Domažlice-Ajax 0:9 (0:5) - II. liga OLF, hřiště Chrastavice
Asi nejvydařenější zápas během spanilé jízdy Ajaxu v premiérové sezoně. Proti týmu samých kvalitních fotbalistů v čele se Zdeňkem Krumlem (tehdy největší opora fotbalové J. Domažlice) jsme nastoupili s defenzivní taktikou, ale začalo se nám až neuvěřitelně dařit, postupně jsme zvyšovali skóre až na neuvěřitelných 9:0.
Branky: Vaňous 2, Egr 2, Wirt 2, Steinbach, Hadrava, Bartůněk.
Ajax: Bočan - Wirt, Steinbach, Šimka - Vaňous, Egr, Hadrava, Bartůněk.